Příběh na 50 slov: Je naše
FOTO: Alena Tollarová

Příběh na 50 slov: Je naše

12. 3. 2019

Je tu již od 10. století. Je bohatá, hravá, tvárná, laskavá i rázná. Těžká k naučení. V historii několikrát utlačovaná a vybojovaná. Pro mnohé samozřejmá. Je s námi od prvního do posledního dne života. Je odrazem našeho myšlení. Někdy příliš podléhá cizím vlivům. I na nás záleží, jaká bude. Čeština.

Foto: Alena Tollarová

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Děkuji vám. Jani, Aleně T. se povedla fotka, kterou jsem od ní převzala. Protože asociace se nabízela: čeština – praotec – Říp. Text je můj. Zdraví Věra. :-)
Jana Šenbergerová
Tak to se ti moc povedlo, Ali.
Jitka Hašková
Hodně pravdivé. Výborně napsané.
Anna Potůčková
Je naše, a proto jsem také svoji chovnou stanici pojmenovala naší řečí. Ale je u nás spousta chovných stanic, které se jmenují anglicky, rusky a bůhví v jakých jiných jazycích. Líbí se mně také !!!!
Zdenka Soukupová
Všechno napsané o češtině je pravda. Hlavně ta obtížnost. Přesto bych ji za jinou řeč nevyměnila.
Naděžda Špásová
Věrko, jak pravdivé, občas se o ní taky bojím. :-)
Zuzana Pivcová
Ano, Věrko, Ty jsi příkladem, jak může naše řeč krásně znít. Ovšem někdy, včetně sdělovacích prostředků, je to bída s nouzí, a to nejen kvůli včleňování spousty cizích slov.
Hana Nováková
Věro, krásná, mateřská řeč. Jen ta dnešní generace mladých hodně podléhá angličtině a různým dalším patvarům. Doufám, že zůstane zachována i pro další generace.
Dana Puchalská
Je víc než nádherná.
ivana kosťunová
Je nádherná.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.