První dvě čtenářky došly do stovky
Pojďte s námi Do stovky! Ilustrační foto: ingimage.com

První dvě čtenářky došly do stovky

12. 3. 2019

Sto kilometrů za necelé tři měsíce. To je bilance dvou čtenářek, které se zapojily do našeho projektu Do stovky. Jako první tuto metu zdolala paní Milena Hladíková která už ušla 111 kilometrů, 101 km má v nohách i paní Alena Tollarová.

"Na váš portál jsem se dostala náhodně někdy v polovině ledna letošního roku. Líbí se mi soutěž fotografií, ale fotit neumím. Dokonce i první pokus o hodnocení soutěžní fotografie jsem zkazila. Články i diskuzní příspěvky jsou moc zajímavé, ale psát neumím, tudíž jsem nenašla odvahu se zapojit. A tak mě pro začátek zaujalo to, co je mi nejbližší. Tedy turistika a projekt Do stovky," vzpomíná na své začátky na portálu i60 paní Milena Hladíková. Turistika je pro ni nejoblíbenější činnost. "Chodím ráda a často. Těch kilometrů je někdy víc, kdy už člověk únavou sotva táhne nohy za sebou, ale jde s čistou hlavou a rád, že mu to vůbec ještě šlape. Jindy mne zase něco zaujme, stojím a zírám na tu krásu a zapomenu šlapat úplně," říká paní Milena. 

 

Jaké místo z těch posledních sta kilometrů se jí nejvíce líbilo? "Každý výlet byl něčím hezký. Ale pro mě byl nezapomenutelný a hlavně nesmírně vzácný, pohled na pohádkově zasněžené smrky na Černé Hoře a sluncem ozářenou Sněžku. Pro lidi z hor asi běžná záležitost, ale pro Pražáka úžasný zážitek. Kterou z mých uveřejněných tras bych doporučila čtenářům? Asi jednu z těch krkonošských. Buď cestu z Horních Albeřic k Rýchorské boudě nebo na druhou stranu přes Lysečinskou boudu do Malé Úpy. Měli jsme štěstí na slunečné a přitom mrazivé počasí, výhledy byly při obou trasách krásné. Nejsme lyžaři, takže musíme volit trasy pro nás schůdné, ale takové, abychom běžkařům neničili stopy. Tudíž výběr pěších zimních výletů je přece jen omezený," uvádí paní Hladíková a už se těší na letní putování Šumavou, výlety po jižních Čechách a tůry v Jedeníkách.

 

Paní Alena Tollarová začala hodně chodit poté, co odešla do penze. "V práci jsme celý den seděla a mé tělo mi dávalo najevo, že se mu to vůbec nezamlouvá. Proto jsem od základu změnila životní styl. Když už nejedu rovnou na výlet, po vypití první kávy mě to pudí ven a nejsem k udržení. Beru batůžek a foťák a tradá kamloliv. Chůze a pozorování, byť jen okoloí, mne ohromně nabíjí. Nevadí mi chodit o samotě, ani v zimě. Má to své kouzlo. Přeji všem, kdo ještě váhají, aby vykročili pravou nohou. a třeba se někde potkáme," vzkazuje čtenářům paní Alena Tollarová.

 

Paní Mileně a paní Aleně posíláme jako dárek za překročení sta kilometrů krokoměry.

 

O projektu Do stovky

Podle lékařů je chůze nejzdravější pohyb. A přitom ten nejjednodušší. I proto vznikl projekt "Do stovky", jehož cílem je motivovat seniory k výletům zábavnou formou. Díky on-line aplikaci si mohou lidé zaznamenávat ušlé kilometry, konkrétní trasy a ukládat fotografie z výletů. A hlavně sledovat, kolik kilometrů už mají v nohou. Aplikaci Do stovky najdete na tomto místě.

 

Zapojte se do  našeho projektu i vy. Naplánujte si trasy, inspirujte se u našich stovkařů a vyrazte. Uvidíte, že vás chůze nadchne a že je docela snadné dojít až do stovky!

 

Průběžné pořadí Klubu stovkařů:

sto.png

 

 

Soutěž Do stovky
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Milena Hladíková
Ještě jsem chtěla poděkovat ostatním účastníkům soutěže za jejich tipy na výlety a těším se na další. Určitě se budou hodit.
Milena Hladíková
Dobrý den, děkuji za všechny gratulace :-) Nešlo mi o prvenství, jsem opravdu přesvědčená, že těch stovkařů je už mnohem víc, Jen o tom nikam nepíší. Chtěla jsem si to zkusit, ale musím přiznat, že mi zatím trvá dlouho výlet sepsat a hlavně vytvořit mapu. Buď doma zjistím, že nemám fotky ze startu, cíle či zastavení a je to celé nepoužitelné nebo je trasa komplikovaná a v Mapách .cz ji tvořím třeba hodinu po jednotlivých bodech a podle fotek. Asi to chce jiný systém, na který jsem ovšem ještě nepřišla :-)) Pokud aspoň někomu ty mé pokusy poslouží jako inspirace, budu moc ráda. Každá procházka s pejskem nebo jen tak kolem vody je radost. Přeji všem hezké jarní dny a hodně zdraví.
Dana Kolářová
Díky za zajímavé informace z různých turistických tras a blahopřeji k dosažení stovky.
Jan Raška
Pozor, jen aby nedošlo k mýlce - akce nekončí, tímto článkem jsme jen chtěli znovu na projekt upozornit a oznámit, že už jsou první stovkaři. Doufáme, že jich do konce roku bude aspo%n sto...:-)
Blanka Macháčková
Výborná akce. A to nejen nápadem, ale i účastí. Blahopřeji.
Helena Votíková
Turistky šikulky. Moc gratuluji. Já mám zatím málo km, jak mnohé píšete jsou to i jen procházky, ale i to málo přináší výsledky. Lékařka mě pochválila.
Helenka Červenka
Akce splnila účel. Zvedli jsme se od PC a ušli pár kilometrů. Vidím to na sobě - úplný lenoch nejsem, ale jestli jsme s Dimkem vyráželi, tak jedině na kolo. Až Stovka mne donutila vrátit se k nejpřirozenějšímu lidskému pohybu :-)
Alena Vávrová
Také moc blahopřeji nejpilnějším íčkařským turistkám. Vím, že jich je víc, kteří už mají splněno, aniž by se soutěže účastnili/y. Za sebe doufám, že tu stovku taky dám, ale už si to budu nechávat jen pro sebe.
Marie Foltýnová
I já bych měla hodně chodit,ale do té zimy se mi moc nechce.Proto mají můj obdiv turisté,kteří chodí za každého počasí.Gratuluji našim stovkařkám.
Eva Balúchová
Prvním stovkařkám gratuluji.Taky chodím každý den aspoň 2 hodiny po procházkách,ale to jsou procházky.Až se dám do kupy,budu vám šlapat na paty :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.