Reportáž z bitvy u Sudoměře
FOTO: autorka

Reportáž z bitvy u Sudoměře

27. 3. 2019

Ten krásný sobotní den jsem chtěla prožít v přírodě. A  protože 25.3.1420 se stala událost, která se každým rokem o víkendu připomíná hraným divadlem, rozhodla jsem se pro Sudoměř. Pod sochou Žižky probíhal od dopoledne dobový jarmark, program v duchu patnáctého století, lidé se sjeli z dalekého okolí. Divadlo bitvy se odehrávalo na okraji rybníka Markovce pod hrází rybníka Škaredého (nebyl ovšem letos vypuštěný). Tak jsem něco nafotila, něco natočila a podělím se s vámi o zážitek umocněný téměř letním počasím.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Muži si rádi hrají na vojáky , šermíře, halapartníky , hodně lidí, občerstvení, zábava- pěkné
Eva Mužíková
Hanko, takové akce, kde se lidé baví mám ráda. Dík za přiblížení. Jako vždy skvělé zpracování.
Alena Tollarová
Líbí se mi, když si dospěláci dokážou takhle hrát. Pořád mám v paměti bitvu v Terezíně i pirátskou na jezeře v Úštěku. O té jsem tu psala, ráda bych jela znovu. Bezva zážitky.
Věra Ježková
Bezva akce.
Dana Puchalská
Do těch míst jsem jezdila jako mladá. A u sochy Jana Žižky jsme dělali různé akce. Škoda že tenkrát to nebylo.
Zuzana Pivcová
Bojové scény mám ráda, i když zatím jsem vesměs viděla jen 2. světovou válku. Tedy, abych upřesnila, ráda to pouze sleduji stejně jako dokumentární filmy.
Mirek Hahn
Moc pěkné ! I když mi trochu chybí pár záběrů na stánky s jídlem a pivem..... :-)
Hana Nováková
Připomenutí dávné historie to miuji. Jen díky lidem kteří nám toto představení zinscenují se tak můžeme vrátit hodně daleko do historie, zvláště poutavé je to pro děti. Vám poděkování za seznámení, i ostatní účastnci bitvy si zaslouží obdiv a díky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.