Moje energie - jak to zvládáme my
ilustrační foto: pixabay.com

Moje energie - jak to zvládáme my

29. 3. 2019

Život v pokročilém věku nesmíme brát  tak, jako bychom s předválečnou Tatřičkou chtěli stačit modernímu Mercedesu, a tomu se musíme přizpůsobit. Mnohé věci,které jsme zvládali levou zadní, nás stojí značné úsilí a spotřebují hodně energie a ta se musí stále dobíjet. Proto není na škodu vše řádně promýšlet a každý den si naplánovat tak, abychom vzácnou energií neplýtvali. Při náročnější práci si musíme najít čas na odpočinek a nepřepínat se jako za mlada. Hlavně si musíme udržovat dobrou náladu a nepoddávat se modernímu fenoménu, jako je stres. Protože děti a vnoučata máme daleko, tak každá jejich návštěva je pro nás dokonalé dobití energie. Potom nám musí stačit telefon a skype. Hodně času věnujeme vzpomínkám a docela je zapisujeme, což jednak bystří paměť a mnohé objasní potomkům. Sami víme, na kolik věcí jsme se rodičů nezeptali. Po dni, který jsme většinou věnovali práci na zahradě, která nás zároveň nabíjí i vybíjí, si v televizi najdeme pořad buď zábavný nebo něco z přírody. Následuje návštěva nabíjecí stanice číslo jedna, a to je milovaná  postýlka. Po probuzení, když zjistíme, že jsme celí, se těšíme z každého nového dne, a že už jich bylo! Vždyť nám s babičkou bude letos dohromady 160 roků.

Vzpomínky jak nitka stříbrná náš život provází, občas je na ní uzlíček, znamená nesnázi.  Ve stáří často klubíčko vzpomínek rozmotáme a po nitce se vracíme, uzlíčky vynecháme.     

 

 

Partneři soutěže:

710x100-4.png

DIG_680x140_stat.jpg

 

 

                                                                 

 

Soutěž Moje energie
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
S chutí jsem si přečetla, jak to zvládáte vy. Myslím, že výborně. Jen tak dál!
Danka Rotyková
Moc pěkně jste to napsal. Přeji Vám, ať si tu nit můžete namotávat ještě dlouho.
Lidmila Nejedlá
Františku, krátké a tak hezké a svěží vylíčení vašeho žití! Je v něm vše, radost i starost a dokonce i recept na klidné stáří. Moc se mi to líbí a děkuji.
Hana Nováková
Oběma do té stovky hodně zdraví, pohody a radosti ze života
Soňa Prachfeldová
Pane Františku, je to krásný věk, my se k němu také blížíme, přeji vám pohodovou energii, ať se vše ve zdraví zvládne.
Dana Puchalská
I já přeju spoustu hezkých dní a spoustu elánu.
zuzana šišková
Je milé číst Vaše psaní. Povzbuzující, že věk je pouhopouhé číslo. Moc přeji ještě hodně krásných společných dní!
Marie Ženatová
Pane Františku, přeji Vám oběma mnoho další neutuchající energie...
Eva Mužíková
Pane Františku, ráda si počkám na Vaše další příspěvky. Určitě máte hodně zážitků o které by jste se mohl podělit. Ať vám oběma vydrží energie dlouhou řadu let.
Hana Rypáčková
To je hezké, hodně energie do dalších společných let...Máte veliké štěstí...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.