Hádanka: Dva frajeři
FOTO: autorka

Hádanka: Dva frajeři

4. 4. 2019

Při poslední návštěvě jednoho z velkých českých měst mě mile překvapily dvě nové sochy. Stojí si totiž přímo na chodníku, takže každý si je může prohlédnout pěkně z blízka. Prvního z bronzových frajerů potkáte nedaleko hlavního nádraží. Je to logické umístění, protože železnice sehrála v jeho životě velmi významnou roli.

 socha1.png

 

Na druhého bronzového frajera v mírně nadživotní velikosti určitě narazíte na hlavní třídě v centru města. Podle předmětu, který přidržuje rukou, určitě poznáte o koho jde.

 

socha2.jpg

 

Jistě máte dost indicií k tomu, abyste určili:

1. Jméno města, kde jsou umístěny tyto dvě nové sochy

2. Jména obou významných osobností

 

Poznámka: odtajnění bude následující den po zveřejnění.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Bezva, ale zdá se, že na prvním obrázlu nestojí na chodníku ale na přechodu :-)
Vladislava Dejmková
Ano, všichni, uhodli. Jedná se o město Pardubice. Před nádražím stojí socha Jana Pernera, který se zasloužil o rozvoj železnice nejen v Čechách. V centru města je socha Jana Kašpara - průkopníka české aviatiky.
ivana kosťunová
Ale ano, znám to město, i oba frajery- Ten s tou vrtulí byl opravdu veliký frajer a nadšenec. Líbí se mi i nápad umístění soch na chodníku. Jenom v Ostravě s Věrou Špinarovou narazili ...
Anna Čípová
Město znám, pravidelně se tam vracím na sraz spolužáků. Osobnosti jsem uhodla též.
Věra Ježková
Kupodivu jsem si vzpomněla, kdo by to mohl být. Že jsou v tomhle městě, jsem ale nevěděla. :-)
Dana Puchalská
Našla. Pomohla mi nápověda od Zuzany.
Dana Kolářová
Uhodnuto, město nedaleko.
Zuzana Pivcová
Tak to také vím. Vrtule byla jasná, ale u toho druhého jsem na první pokus střelila vedle, že to bude ten, po němž pojmenovaná elinka jezdí ještě dnes z lázeňského městečka u Týna. A on to byl někdo jiný. V Karlíně je po něm pojmenována ulice právě tak jako po tom chybném.
Jana Šenbergerová
Už to mám! Oba "frajeři" mají stejné křestní jméno a stojí ve stejném městě, i když každý jinde a z různých důvodů, i když oba souvisí s dopravou.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.