Poznáte, kde je tato socha?
Foto: autorka

Poznáte, kde je tato socha?

9. 4. 2019

Tato zajímavá socha je v parku v severočeském městě a není obrácená.

Nápověda: město vzniklo kolem kláštera benediktinek, který byl založen Juditou, manželkou krále Vladislava, kolem roku 1150. Královna tu byla i pohřbena a její lebka byla objevena při vykopávkách.

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zdenka Jírová
Pro Libora: autorem je sochař Stanislav Hanzík a vytvořil ji v letech 1989-1994 a má znázorňovat hravost a radost ze života. Asi se povedlo, snad každě dítě v Teplicích ji zná a leze po ní.
Zdenka Jírová
Takže jste uhodli, že nejen Pražáci se scházejí " u koněˇ, ale máme tu možnost i u nás v Teplicích.
Libor Farský
Nevím, ale líbí se mi ten nápad se sochou. Moc rád bych znal motto autora ...
Naděžda Špásová
Poznala jsem to podle parku, ale raději jsem se jukla na nápovědu. Loni jsem tam jezdila dost často. :-)
Jitka Hašková
Našla jsem podle královny. Kdysi jsem v tom městě byla na návštěvě u známých asi víc jak před 20 lety.
Věra Ježková
Nevěděla jsem, dopídila jsem se. Byla jsem tam hodně dávno.
Zuzana Pivcová
Bez nápovědy bych to nevěděla, město bohužel neznám.
ivana kosťunová
Našla jsem podle kláštera benediktinek- nedávno jsem o něm četla
Soňa Prachfeldová
Konečně jsem Zdenko něco uhodla:-)
Dana Puchalská
Jupí, Zdeni já to vím. Byla jsem tam před hodně lety. Sochu jsem pochopitelně tenkrát neviděla, ale Judita mi pomohla.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.