Cviky, které vás vrátí do kondice - 4. díl
Foto: Fit Pain Free

Cviky, které vás vrátí do kondice - 4. díl

28. 4. 2019

Hana Toufarová, zkušená lektorka s více než 30letou praxí, přivezla z Ameriky do České republiky novou cvičební metodu Fit Pain Free, která je unikátní v tom, že se dívá na tělo v souvislostech, hledá příčiny bolestí a špatné pohybové návyky nahrazuje novými – správnými.

Tímto cvikem aktivujeme mezilopatkové svaly, protáhneme prsní svaly, uvolníme ztuhlá ramena a bude se nám lépe dýchat. Cvik je vhodnou kompenzací pro sedavé zaměstnání a časté používání PC a mobilu v neblahé pozici se skloněnou hlavou.

Základní pozice:
- Postavte se, roznožte nohy na šířku pánve – kotníky, kolena a kyčle přitom mějte v jedné linii, špičky nohou směřují dopředu.
- Pánev je v přirozené poloze, tzn. že jste mírně prohnutí v bedrech.
- Lopatky zatlačte dolů a k sobě, ramena směrem od uší dolů.
- Hlava je v prodloužení páteře – dávejte pozor, abyste ji nepředsunuli.

Provedení:
- Zpevněte všechny svaly na nohou.
- Spojte ruce dole před tělem, dlaně obraťte směrem dolů.
- Tlačte ramena dolů, paže jsou propnuté v loktech, a vzpažte.
- Dejte ruce v týl, lokty vzad jdou jako první, lopatky k sobě a dolů, ramena dolů.
- Opět vzpažte, ramena držte stále dole, lokty propnuté.
- Vraťte se zpět do základní pozice – ruce dole před tělem.
Cvik opakujte 10x.

Fit Pain Free je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda Fit Pain Free je metoda izolovaného cvičení, která se zaměřuje na hledání a odstraňování příčin bolestí svalů a kloubů. U většiny cviků pracuje jen jeden sval – tj. pracuje izolovaně, ostatní mu nepomáhají a tím se jednotlivé svaly „donutí“ správně fungovat. Metodu Fit Pain Free mohou cvičit děti, dospělí i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. K dispozici jim je dnes přes 400 cviků a přibývají další. Vydat se můžete na skupinové lekce, které se konají po celé České republice, anebo můžete zvolit individuální konzultaci. 

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek