Zuzce k narozeninám

Zuzce k narozeninám

19. 4. 2019

Jsi jako íčka dobrá víla,

je radost být v tvé přítomnosti;

přátelská, hodná, chytrá, milá,

máš ještě spoustu dalších ctností.

 

Tvé verše moji duši hladí,

dojímají i prozáří;

vrací mě do dob mého mládí,

přemýšlím u nich o stáří.

 

Nám na počátku byla báseň,

mnou přebásněná z němčiny.

Tou zaujala jsem tě, zdá se;

dál nebyl to čin jediný.

 

Připomeň si té básně slova –

mně znějí v hlavě zas a zas.

Ač pro tebe též nejsou nová –

milá Zuzko: přeji ti čas.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 21 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Věro, moc hezky jsi svými verši vyjádřila, co zřejmě cítí mnozí íčkaři. A já se, Zuzko, do třetice, k těmto slovům připojuji.
Elena Valeriánová
I já tleskám: Zuzce i Věrce.
Libuše Křapová
Trošku koukám kam se ztratil můj komentář, asi jsem ho něja špatně odeslala :-) verše Věrky se mi moc líbí a k jejímu přání se jednoznačně připojuji :-)
Alena Tollarová
Věrko, co dodat? Napsala jsi to moc hezky a já se s radostí s přáním všeho nejlepšího Zuzce připojuji.
Marie Seitlová
Věrko, tvá báseň pro Zuzku je moc pěkná, ano, její verše hladí po duše. Zuzko také ti přeji pěkný narozeninový den. Slavíš narozeniny jako můj mladší syn.
Hana Šimková
Zuzanko,.přeji ti to nejkrásnější z krásného a navrch hodně zdraví. A´t tvé verše nikdy nevyschnou.
Hana Nováková
opravuji níže..Vám plyne.. omlouvám se
Hana Nováková
Zuzko, Věra to krásně vybásnila a já se přidávám ještě jednou, ať do stovky ti plyne jen krásný čas...
Marie Doušová
S nikým se v i60 neznám osobně, ale Zuzky básně jsou opravdu plné emocí a tak krásné , až Vás to vezme za srdce. Věrko moc hezky jste to vyjádřila v básni. Dík....*********
Jitka Hašková
Připojuji se k blahopřání Zuzce. Věra to napsala báječně. Poklona oběma.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...