Setkání přátel i60.cz 2019 v Kořenově - Jizerské hory VII.  Změny
Foto: autorka

Setkání přátel i60.cz 2019 v Kořenově - Jizerské hory VII. Změny

21. 5. 2019

Redakce zveřejňuje konečnou verzi k setkání s drobnými změnami v ubytování a novými přílohami (mapkami).  Jinak jsme původní text neměnili.

 

Vážení přátelé,

čas letí jako zblázněný a nám se blíží termín setkání i60, letos v Kořenově - Jizerské hory. Ráda bych tedy připomněla, že se sejdeme v Kořenově ve dnech 31.5.2019 - 2.6.2019 (někteří přátelé si svůj pobyt již prodloužili, někteří se ještě rozmýšlí). Program jsem nabídla v článku minulém a v příspěvku jsem požádala o připomínky nebo návrh jiný. Nikdo se neozval, takže souhlas. Je fakt, že v tak krátkém čase nelze stihnout vše, co by nás zajímalo.

První den setkání budou asi přátelé ze vzdálenějších míst unaveni a rádi si odpočinou, popřípadě se projdou Martinským údolím. Kdo bude chtít, může odpoledne zajet do Příchovic, prohlédnout rozhlednu Štěpánku a Cimrmanův maják. Jak jsem slíbila, přátelům, kteří trpí pohybovými problémy, zajistím přesun do Harrachova a do Příchovic já osobně. Jedná se asi o 4-5 lidí, o kterých vím. 

Večer, jako každé setkání, bude zajištěna večeře v penzionu Martinka a k tanci a poslechu nám zahraje hudba z CD a možná někdo doveze hudební nástroj. Ubytovaní v Martince mají polopenzi v ceně a  zájemci z Hostelu Kořenov a jiného ubytování si již nahlásili a zbývající si mohou dohlásit po příjezdu. Musela jsem předběžně oznámit přibližný počet porcí, aby stravovatel věděl, kolik má připravit.

Na sobotu jsem navrhla výlet do Harrachova s návštěvou Mumlavského vodopádu a následnou prohlídkou města. Možnost navštívit i některá z muzeí. Autobus, podle mého předběžného zjištění, jede v sobotu v 8.56 a 10.46 z Martinského údolí do Harrachova. Většina z vás je cestování vlakem a autobusem znalá, takže žádný problém. Mnozí asi přijedou i vlastním dopravním prostředkem. Po návratu z Harrachova  je též ještě možnost navštívit Příchovice. Ano, je to pěkně našlapané, také jsem zamýšlela návštěvu osady Jizerka, která též, jak jsem již psala, ke Kořenovu patří, je to jeho chlouba. Zkrátka, kdo zůstává, stihne více! 

 V neděli se mnoho z nás rozloučí a bude se vracet do svých domovů, nebo se jim zde zalíbí a zůstanou déle.

Nyní bych ráda připomněla seznam přihlášených, kde je kdo ubytovaný :

Penzion  Martinské údolí:       mobil 775/ 656 131

Pokoj č.3                           Zuzana  Pivcová + 1

          č.4                            Alena    Tollarová + Zbyněk Tollar

          č.2                             Naděžda Špásová + pan Špás

          č.1                             Dagmar Bartůšková + Hana Rypáčková + Olga Štolbová + Marie Rákosníková

          č.7                             Marie Seitlová + Marie Novotná +Jaroslava Handlová +Zdena Žichovská

          č.8                             Hana Práglová +pan Prágl + manželé Samcovi

          č.5                             Alena Vávrová +Dana Kolářová +Marie Pudichová + Libuše Křapová

          č.6                             Soňa Prachfeldová +kamarádka + Anna Potůčková +kamarádka Vlasta

  Dle sdělení ubytovatele mají všichni zaplacenou zálohu nebo celý pobyt. 

  Prodloužený pobyt v Martince byl nahlášen : Zdena Žichovská  30.5.2019 - 2.6.2019  pokoj 7

                                                                        Marie Novotná + Jaroslava Handlová    31.5.2019 - 4.6.2019   pokoj 7

 

  Hostel Kořenov :     mobil : 608/ 830 033                                          
                                             

                                               Helena Červenková + pan Dimko    Zaplacen celý pobyt    1000,- Kč     Večeře

                                               Hana Polednová + pan Michal         Zaplacen celý pobyt     1000,- Kč     Polopenze

                                              Pan Novotný                                     Zaplacena záloha           500.- Kč  Prodlouženo do 4.6.

                                              Pražáková Marta                               Zaplaceno

                                              Brezdenová Libuše                            Zaplaceno

                                              Ludmila Nejedlá                                 Zaplacena záloha           250,-Kč

                                              Jitka Mošovská                                  Zaplacena záloha           250,-Kč

                                              Pavla Houžvičková (místo E. Balúchové)   Zaplacen celý pobyt       500,-Kč    

                                              Grabiecová Marie                               Zaplacen celý pobyt      1000,- Kč i za kamarádku

                                              Turková Květa                                    Zaplaceno                                                                              

       

Ostatní ubytování :             Jarmila Jakubcová                              Večeře

                                              Věra Ježková                                     Polopenze

                                              Jana Šenbergerová  + pan Pavel       Polopenze

                                              Elena Valeriánová + manžel               Polopenze      Ve vzkazu zatím nepotvrzeno                      

Ještě perličku pro zasmání všem. Minulé pondělí se udělalo hezké počasí a my vyrazili do Kořenova. Blesklo mi hlavou, že bych si měla projít pěkně pěšky trasu do Harrachova, takže ano. Batoh malý a v něm vše potřebné, vodu, peníze a mobil. Vyrážím přes most Hoftík a rovnou na cestičku nahoru na Mýtiny, prostě k Harrachovu. Ujdu asi 20 m lesem a tam, kde slunce nedosáhlo, všude sníh.

Měla jsem úmysl jít do Harrachova, tak tam půjdu, a protože jsem Beran, tak mě ani manžel nezastavil. Vzala jsem zpátečku a šupky dupky pěkně jsem vyrazila k silnici E65, Praha-Harrachov. Provoz tam je děsný, vždyť je to mezinárodní silnice, ale to jsem si začala uvědomovat až v půli cesty, kdy proti mně jelo policejní auto. Neměla jsem bezpečnostní polepy a uprostřed toho provozu jsem vypadala asi jako sebevrah. No, dopadlo to dobře, nezastavili, takže mě asi ze sebevražedných úmyslů nepodezírali.

Takže, tudy pěšo ne! Do Harrachova pro mne přijel manžel a já mu děkuji.

Přikládám pár foteček

 

Jinak se na vás všechny moc těším a snad se zadaří!

 Zdraví a krásné jarní dny vám přeje

 Jindra                                 

                              

                                                     

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Kolářová
Jindřiško, velké poděkování Tobě i rodině za skvělou organizaci a veškerou péči věnovanou všem účastníkům setkání i60 v kouzelné přírodě Jizerských hor. Ostatní zprávy odpoledne.
Oldřiška Šálková
Lidičky, mějte se všichni na setkání báječně a užívejte pohodu a mějte spiustu těch nejlepších zážitků !!!
Soňa Prachfeldová
Moc se těším na všechny a Tobě Jindřiško díky za bezvadnou nelehkou organizaci *****
Dagmar Bartušková
Vy všichni se tam také mějte fajn. Krásné počasí! :-)
Dagmar Bartušková
Ahoj Jindro, tak do Kořenova nakonec nepojedu. Už jsem tam volala, že rezervaci za sebe ruším, tak se o nic nemusíš starat. Pokud by někdo chtěl místo mě jet, má možnost. Byl by ubytován s bezva holkama - 0lgou, Hanou R., a Maruš R. Všechny moc zdravím a přeji krásný pobýt.
Anna Potůčková
Hani R. od dnešního dne mám s kamarádkou už také jízdenky a místenky.
Hana Rypáčková
Už mám místenky a divím se, že nikdo neplánujete cestu?
Zdenka Jírová
Přeji všem dobré počasí a hodně příjemných zážitků. Škoda, že se nemohu také zúčastnit.
Hana Nováková
Jinak jsem ještě pozapomněla: Všem výletníkům do Jizerek přeji krásné počasí a užijte si pobyt. Budu vzpomínat a těšit se na vaše fotografie. Mějte krásné dny....
Hana Nováková
Díky za krásné fotky z Harrachova, které mi připomněly kdysi dávné časté jeho návštěvy. Bylo a jistě i dnes je tam krásně.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%