Odpověď na fotohádanku: Poznáte, co to může být?
Fotografie z pixabay. com

Odpověď na fotohádanku: Poznáte, co to může být?

1. 5. 2019

Tady je odpověď na moji fotohádanku. Je to plod tamarindu.  Je známý i pod názvy - tamaryšek, indické datle nebo kyselé datle. Bývá častou přísadou v čatní. 

Obsahuje semena, ze kterých lze i u nás vypěstovat stromek.

Přivezla mi ho známá z dovolené. V pátek jsem jich několik zasadila a čekám, kdy začne růst. Jestli vyroste a já doufám že ano, pochlubím se určitě fotografií. 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Jejda, mrzáčka tamaryška mám na zahradě, hezky růžově kvete, nikdy ovšem neměl plody..
Libor Farský
Máš to hezkého koníčka!
Dagmar Bartušková
Dano, tak tentokrát jsem plod okamžitě poznala. Jsem milovník exotické kuchyně a tamarind tam bývá jejich součástí.
Dana Puchalská
Už teď usilovně přemýšlím děvčata. Až se mi z hlavy kouří.. :-) :-) :-)
Zdenka Soukupová
Já jsem tipovala datle, aniž bych cokoliv věděla o tamaryšku - indických datlích. Takže 50% úspěch. To jsem od sebe u takové hádanky nečekala. Dano, těším se na další hádanku.
Věra Ježková
Slovo tamarind jsem neznala. Tamaryšek ano, ale v přírodě bych ho nepoznala.
Jitka Caklová
Je zajímavé, jak nám věci chodí naproti. Včera, když jsem si přečetla odpověď a na Wiki hledala o co jde, v ten moment jsem slyšela, z jiného záznamu o tamarindu, ve 3:50 minutě tohoto záznamu: https://www.youtube.com/watch?v=hf7qcSgNiOw A jen tak mimochodem, on je celý tento 2,5 hodinový záznam velmi zajímavý.
Jitka Caklová
Kdo má zájem o bližší ukázku: https://titbit.cz/produkt/tamarind/
Jitka Caklová
Na lusku na fotografii z pixabay. com pracoval nějaký bodavý hmyz a pěkně si tam "zavrtal" :-) :-) :-)
Dana Puchalská
Naďo, máš pravdu endemit je..... :-) :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.