Panelákový život černého pavouka
FOTO: autorka

Panelákový život černého pavouka

9. 5. 2019

Před vánoci jsem byla s vnoučkem v obchodě. Uviděl tam velkého, černého a chlupatého pavouka (hračku) a zajásal, že už ví, co chce od Ježíška…ale chci toho na baterky, co chodí a svítí mu oči!

Nechtělo se mi koupit vůbec žádného pavouka, vymlouvala jsem se, že ho Ježíšek určitě nesežene. Vždyť tady jich mají dost, tak mu to napiš, namítal. A tak zatímco všechny holky dostaly panenky, vnuk našel pod naším stromečkem požadovaného pavouka, kterému jsem nejdřív musela přišít červené oči z korálků, protože mu visely a lepšího jsem z regálu nevyšťourala. Chodícího a svítícího jsem zavrhla, asi bychom se ho pak báli všichni.

A dobře jsem udělala! Pavouk žil přes den (to byly děti ve škole a školce) v jejich pokojíčku pohozen na zemi mezi kostkami. Ale večer byl přinesen vnoučkem do ložnice rodičů, starostlivě přikryt peřinkou a tátovi bylo poručeno, že ho musí přes noc hlídat…no přece jenom, jistota je jistota - co kdyby se pavoukovi nechtělo být v noci v pokojíčku na zemi a začal by chodit a kdoví, co by mohl provádět… 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Pencová
moc hezké a vtipné
Hana Rypáčková
Děti se rády bojí, ale co je moc, to je moc. Maminy zase nesnášejí ty opravdové, Dcera voláo pomoc ,když na nějakého narazí....
Jitka Hašková
Hezký příběh.
Jana Hošková
Jarmilo, kupte toho na baterky - chodícího a svítícího očima, kterého já zavrhla. Bude větší legrace ! :-))
Jarmila Komberec Jakubcová
Hezké ... Můj vnouček pořád mluví o pavoucích. Až něco takového uvidím tak mu to koupím..
Eva Mužíková
Hezký příspěvek, jen tak dál Jano.
Libor Farský
Foto autorka? Probůh, to bych chtěl umět, koupil bych Ti za to toho největšího pavouka !
Dana Puchalská
Jano, to se povedlo. Humoru není nikdy dost...... Zasmála jsem se. :-) :-) :-)
Libuše Křapová
Jano, paráda :-) JasVnukovi naprosto rozumím, také bych na noc (a nejen na noc) strkala pavouka do ložnice někomu jinému :-)
Zdenka Soukupová
Dětská logika a uvažování (nezatížená vykutáleností dospělých) je nádherná. Milé vyprávění.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.