Na procházce u františkánů
FOTO: autorka

Na procházce u františkánů

14. 5. 2019

Naplánovala jsem si, že cestou od maminky z domova pro seniory se půjdu podívat na výstavu do ambitu Kláštera františkánů, který se nachází v sousedství kostela Panny Marie Sněžné.

Tento chrám je nejvyšší kostelní stavbou v Praze; byl založen za vlády Karla IV. Půlhodinu před otevřením jsem se zvolna procházela Františkánskou zahradou, po Jungmannově náměstí, vešla na nádvoří Čtrnácti pražských mučedníků. (Jak jsem se následně dočetla ve Wikipedii, tito nešťastníci byli zavražděni pražskou lůzou v roce 1611 při jejím útoku na františkánský klášter. V roce 2012 byli blahořečeni).

Rozhlížela jsem se kolem sebe pozorněji než jindy. Chcete-li, vydejte se na procházku se mnou. Výstavu vám představím někdy příště.

Hodnocení:
(5.1 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Františkánskou zahradu mám ráda. Chodila jsem tam s vnoučkem na hřišťátko, které má pogumovaný povrch, aby se děti nezranily. Letos jsem tam zkontrolovala bylinkové záhony. Díky, Věrko.
Marie Ženatová
Když jsem občas v Praze, tak si vždy najdu chvilku se zastavit a pokochat se krásou Františkánské zahrady. Děkuji moc za milé fotečky...
Věra Ježková
Děkuji moc. Elenko, vy nepražáci zase máte krásnou přírodu a děláte nám radost jejími fotkami. :-)
Anna Potůčková
V Praze už jsem nebyla hezky dlouho, snad naposledy brzy po své svatbě, což už je pár desítek let
Hana Rypáčková
Chodila jsem se tam učit a často tam zajdu posedět s v růžové zahradě.
Elena Valeriánová
Vy Pražáci, vy se máte. Celý život můžete objevovat a obdivovat matičku Prahu. Dík za sdílení.
Eva Mužíková
Věrko díky, zase jsem Praze o krok blíže.
Jitka Hašková
Díky Věro, krásné Zrovna dnes jsem skrz ní šla..
Dana Puchalská
Františkánská zahrada je krásná. Obzvlášť v létě dopoledne (po 8 hodině) , když začnou kvést růže. Je tam krásně liduprázdno a ta vůně, to se musí zažít. Pamatuji se ještě na protipožární nádrž co tam bývala. V mládí jsme tam jednou s kamarády vlezli jen tak z hecu a šedý mor nás hnal až na Jungnannovo náměstí.
Alena Tollarová
I centrum rušné stověžaté matičky nabízí klidná místa. A to je fajn. Díky, že ses s námi podělila.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...