Šárecké údolí
Foto: autorka

Šárecké údolí

14. 5. 2019

Tentokrát jsem se nechala zlákat na organizovaný výlet do skalnatého Šáreckého údolí na okraji Prahy - Dejvice.

Naše trasa začinala v kempu Džbán přes skalnaté vyhlídky do údolí, louky, pastviny, bývalé sady až k vodní nádrži Džbán (druhá největší nádrž). Dále jsme pokračovali do údolí Divoké Šárky kolem potoka až k zahradní restauraci Dívčí skok a bývalému mlýnu a vyšli jsme na Jenerálce.

Tato trasa je vhodná pro běžkaře, cykloturisty, horolezce, i v koupališti se můžete vykoupat, ale je pro otužilce 18 stupňů celsia teplá voda napájená z nádrže. Nebo jen tak se projít v přírodě.

Náš výlet se vydařil a několik postřehů nakonec.

Soutěž Do stovky
Hodnocení:
(5.1 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Vzhledem k tomu, že jsem více než 20 let bydlel hned naproti Šárce na sídlišti Dědina, jsem tam nachodil určitě víc, než 100 kilometrů. Fotky ve mně vyvolaly trochu nostalgickou náladu.
Dagmar Bartušková
Šárecké údolí je krásné a na Jenerálce ještě lépe. :-)
Jitka Hašková
To je také místo mého mládí, kam jsem chodila na procházky se psem.
Eva Mužíková
Jitko, bydlela jsem na konečné tramvaje č. 11, přes šárecké údolí jsem chodila do Nebušic na chatu. Nádherná procházka.
Hana Rypáčková
Tam jsem nejraději randila..
Alena Tollarová
Ihned se mi vybavila slova písničky - chodili jsme do Šárky, kupovali polárky - nikdy jsem tam nebyla, ale ráda bych to změnila.
Věra Ježková
Jitko, díky. Ze Šárky toho moc neznám.
Jana Kollinová
Článek mě zaujal jak zajímavými autorčinými fotografiemi tak názvem Šárecké údolí, které má pro mě nádech slovanské historie. Jak se mi někdy stává u zajímavých článků, zabloudila jsem na WIKI a údolí se věnovala více.
Naděžda Špásová
Hezká procházka, taky by se mi tam líbilo. Kdysi jsem v Praze několik let žila a matně si vzpomínám, že jsme v Šárce něco točili, ale bylo to v noci. Ve dne jsem tam nikdy nebyla. Pěkné fotky. :-)
Zuzana Pivcová
Je to moc hezká oblast, trochu znám a kolem jsem jezdila v poslední době do práce na starou Ruzyň. Ale po skalách bych moc nelezla. :-D

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.