Zuby
Foto: autorka

Zuby

16. 5. 2019

Já mám prima zubaře,

hledívá mi do tváře;

častěji však do pusy,

radši je, když nemusí.

 

Zná mě víc než třicet let,

návštěv už byl bezpočet.

Je u něj vždy pohoda,

bavíme se, co to dá.

 

Jsme už dvojka sehraná,

těším se tam od rána.

Zaplombuje mi zub skvěle,

že vydrží roky celé.

 

Ví, že z něho nemám strach;

vytrhne zub – vzdechnu „ách“.

Vytržený nebolí,

tak necítím nevoli.

 

Milý, vlídný, citlivý,

nad bolestí poryvy

srdce se mu ustrne,

vrtat chvíli přestane.

 

Že jsme téměř stejně staří,

přeji si, ať se mu daří.

Co bych si já zoufalá

bez něj jenom počala.

 

Můj je jenom přední chrup,

po stranách už ani zub.

Mám však zuby umělé,

koušu s nimi vesele.

 

Vyndavací, zas tam dací,

nasadit je, to dá práci.

Protože jsem dávivá,

legrace to nebývá.

 

Zuby čistím denně s touhou,

ať vydrží ještě dlouho

a ať nejsem, krinda pána,

na kaše jen odkázána.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 19 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Potůčková
Hezky veselá poezie. O zubech a zubařích básní moc není. Jestli to nakonec není zcela první básen o zubech.....
Alena Tollarová
Kam na ty nápady, holka, chodíš? Opěvovat zubaře by mě fakt nenapadlo a i kdyby, takhle bych to nedovedla. Držím vám palce, ať si dlouho vydržíte. Hledat zubaře je totiž spíš na tragédii.
Eva Mužíková
Věrko !!!!! To nemá chybu, opět jsi mne pobavila. Když jsem u nového zubaře v Liberci prvně byla, rázem jsem ho vyměnila. Jak mne na své křeslo vložil, hned na má prsa loket složil. Vnímala jsem jak se snaží, byla jsem spíš na masáži. Tahle divná pozice, vadila mi velice.:)))
Hana Rypáčková
Máš moc hezký přístup ke svému tělu...
Zuzana Pivcová
Věrko, Ty máš v sobě vtipu na rozdávání, buď je pro Tě návštěva zubaře opravdu "brnkačka", nebo bereš vše s velkou nadsázkou. Ale tak to má být. Já mám zubařku původem z Arménie, se kterou jsem tu kdysi dělala rozhovor. Také se k ní nebojím chodit, je úžasná. Věrko, díky, těším se na další verše. Koho si vezmeš na mušku příště? :-D
ivana kosťunová
Tahle óda na zubaře se mi líbí, ale ani to mne neodradí od strachu, který v zubní ordinaci pociťuji.
Hana Nováková
Věro, ráno jste mě hezky pobavila. Díky..
Jana Kollinová
Vtipné. To je hezké hodnocení lékaře. Možná by báseň našla ocenění na internetových stránkách zubaře.
Dana Puchalská
Super báseň. Pobavila mně.
Jitka Hašková
Bezva.Diky za ranní úsměv.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.