Smím uvěřit?

Smím uvěřit?

20. 10. 2012

Po jaru s létem
podzim daň si žádá
a chtivá zima
bílé nitky spřádá,
tytam jsou dálky,
jitřní svit,
máme se také
rozloučit?

Stoletá vrba
k tůni větve sklání,
zná noci dlouhé,
šepot milování,
zná letní bouři,
božský klid,
můžem se zase
políbit?

Podej mi jednu
a pak obě ruce,
teď zavři oči,
obejmi mě prudce,
cítíš tu dívku
s touhou žít,
smím tomu ještě
uvěřit?                  

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Mám spoustu práce, ale nemohu se odtrhnout... Krásné a jak píše Jiří, z hloubky srdce, ne-li duše.
Jiří Libánský
Nejen tato báseň, ale i většina těch předcházejících má takovou sílu právě proto, že vycházejí z hloubky srdce a vlastních silných prožitků. Síla je umocněna dokonalým zpracováním do skvělých veršů a používáním těch nejvýstižnějších slov. Někdy řečeno naplno, někdy v náznaku. Super.
Jarmila Peerová
Samozřejmě,že to byla pochvala a velká,jen jsem jí trochu záměrně " zašmodrchala ",abyste to neměla tak jednoduché...
Zuzana Pivcová
Teď jsi mě, Nino, rozesmála. A tak Ti jako prémii za tohle vyjádření posílám něco ze svých "básnických i ženských začátků ..-áctky": Ó, sfingo, skrýváš v sobě cosi mně tak podobného, jsi žena nebo kus balvanu? Slyšíš proud milostných slov, vnímáš dychtivé pohledy a ruce, a přece nevěříš, nevzplaneš, jsi chladná...
Nina Šachová
Živočišná Zuzka. To mně napadá při čtení téhle básničky.
Zuzana Pivcová
Teď jsem se, Jarmilko, do té Vaší odpovědi tak zamotala, že pomalu nevím, co že to mám. Ale vím, že to byla pochvala, díky. :-)
Jarmila Peerová
Myslím Zuzko,že věřit můžete,my však věřit musíme,protože my dobře víme,že Vy pěkně umíte a krásně nám to povíte....a dobře nám tak,na další se těšíme....
Marie Bartošová
Dívka s touhou žít, to je ono!
Jitka Chodorová
Tak Zuzka je zpátky a v plné parádě,moc pěkné,vítej na i60 !

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...