Brouzdání rosou
Foto: autorka

Brouzdání rosou

6. 6. 2019

Když byla ráno po několika deštivých dnech krajina ozářená slunečními paprsky, zajásala jsem. Konečně dobré světlo. A třeba bude i rosa, teploměr ukazuje 5 °C. A byla.

Po příchodu na louku jsem zůstala stát v němém úžasu. Kapky rosy se třpytily jako perličky, odkvétající pampelišky připomínaly sněhové koule a stébla trávy se skláněla pod tíhou vodních kapek. Naštěstí bylo na louce několik vyjetých kolejí, nenašla bych totiž odvahu do té krásy vstoupit. Vystoupala jsem k horizontu a kochala se výhledy na beskydské vrcholy od Radhoště k Velkému Javorníku. Jen ranní obloha nebyla fotogenická, byla světle modrá a bez mraků.

Přeji všem krásné poslední jarní dny a rozloučím se úryvkem z písně Michala Tučného:

Rád se brouzdám rosou
s oblohou si povídám
rád se brouzdám rosou
tolik věcí prožívám

procházka
Hodnocení:
(4.7 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Anna Čípová
Děkuji všem za milé komentáře. Byla jsem v pravý čas na krásném místě.
Eva Mužíková
Aničko, nádhera.
Helena Votíková
Fotky jsou nádherné, ale ta úvodní je přenádherná. V pěti stupních bych to nedala, ale teď v létě chodím ráno po zahradě bosa, když je rosa.
Hana Rypáčková
Krása, hned bych se tam rozjela...
Hana Rypáčková
Taky se mi stýská po rose, Noc byla příliš teplá...
Naděžda Špásová
Aničko, je to krása. *******
Alena Tollarová
Krásné fotky, Aničko.
Zorka Horká
Pěkné pokoukání. Další dávka nádhery bez příkras. Příroda je dokonalá a vaše fotky taky.
Marie Doušová
Máme nádhernou krajinu a je dobře , že se najdou lidé, kteří její krásu dokážou ocenit a tak krásně nafotit. Moc hezké. Dík.*********
Alena Vávrová
Nádherné brouzdání a hned jsem si vzpomněla na louky plné kvítí na Soláni při naší návštěvě a překrásné výhledy na Beskydy a Javorníky. Díky!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.