Zámek a okolí Horažďovic
Foto: autorka

Zámek a okolí Horažďovic

15. 6. 2019

Po návštěvě aquaparku v Horažďovicích jsem si šla prohlédnout zámek a jeho okolí. Nejprve mne zaujal velký zrekonstruovaný Podzámecký mlýn. Z přední strany jsem napočítala 20 oken, měl prý dvě mlýnská kola. Nyní z něj bude penzion s restaurací.

Dále jsem pokračovala kolem zámku s výhledem na řeku Otavu. Po vstupu na nádvoří mne upoutala kašna a v muzeu probíhalo vítání občánků. Na rohu v zámecké cukrárně jsem si dala kopečkovou zmrzlinu a sledovala cvrkot na náměstí.

Na náměstí prý se vstupuje nejstarší branou v Čechách. Kostel sv. Petra a Pavla byl nadevřen a zavěšen sítem proti mouchám, ptákům. Také je zde kašna a morový sloup.

Jen takový výlet na otočku.

cestování
Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Jitko, tam je hezky. Jenom na náměstí je málo zeleně. Nikde ani živáček, nebylo ti smutno?
Ilona Erika Kolář
Kolem Horažďovic občas jezdíme, zámek znám jen zvenku.
Eva Mužíková
Hezké Jitko.
Hana Rypáčková
Jitko, Horažďovice jdou pěkné město a akvapark malý, ale milý. Hezká reportáž..
Jitka Chodorová
Jitko díky, Horažďovice sice znám, často jsme tam jezdívali se koupat i s vnuky, ale i na malé výlety, není to od nás daleko, teď už nikam nejezdíme , tak tvoje připomenutí je pro mě velmi milé, a fotky jsou krásné,
Zuzana Pivcová
Taky jsem jen několikrát projížděla, ale neznám, tak si alespoň prohlédnu fotky.
Alena Vávrová
Také jsem před lety jen nakoukla tou branou na náměstí a vyfotila kostel a už se jelo dál....hezké připomenutí, Jitko.
Jarmila Komberec Jakubcová
Horaždovicemi jsem vždy jen projížděla, příště se zastavím a porozhlédnu se.
Jitka Hašková
Tam jsem kdysi byla,ale jenom na skok a neměla jsem čas si město prohlédnout. Díky za upozornění. Snad se mi někdy podaří se tam podívat.
Věra Ježková
Jitko, díky. Nebyla jsem tam, líbilo by se mi se tam podívat.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.