Já se houpám, já si lítám...
Foto: autorka

Já se houpám, já si lítám...

16. 6. 2019

Včera se mi podařilo odjet s kolektivem seniorů na výlet do Ústí nad Labem. Navštívili jsme hrad Střekov a celí upachtění jsme lezli do kopce a vnímali krásu okolí. Já jsem byla v Ústí nad Labem před 51 lety a žasla jsem, jak se město rozrostlo.

Hrad nás potěšil a hlavně unavil. Nebyl zde průvodce, ale byla nám rozdána listina, která nás celým hradem provedla. Byla to nádhera. Každý si mohl prohlédnout celý hrad podle svého zdravotního stavu. Z hradní věže bylo vidět na řeku Labe, která měla plnou vodní hladinu.

Ale proč to píšu, docela mě udivilo, že se na stromě houpala lidská kostra, a já jsem si uvědomila, že je dobře, že už dnes se nám toto nemůže přihodit. Nechci nikoho přemlouvat, aby navštívil hrad Střekov, ale opravdu je na co se dívat a potom s chutí odejít na dobrý gáblík

Možná se divíte, proč to vůbec píšu, ale mně se opravdu v poslední době velmi málo kdy podaří jet na výlet na celý den.

Přeji hodně krásných zážitků všem, kteří můžou ještě cestovat a vnímat krásu naší země.

cestování
Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Na Střekov jsme chodívali se ženou na kafe, poté, co jsme nakoupili ve Foru. Bohužel, zůstal jsem sám. Ale snad se tam ještě někdy podívám. Mám to kousek.
Ilona Erika Kolář
Na Střekově jsem se vdávala. Pobýval tam R. Wagner a právě hrad Střekov ho inspiroval k napsání Tannhausera.
Marie Doušová
Omlouvám se L. Farskému , že se mu můj snímek nelíbí, ale na hradě jsem si uvědomila , co všechno musel tento vězeň vytrpět a že dnes už nám nic takového nehrozí. Asi to jsem tím chtěla vyjádřit.
Zuzana Pivcová
Pro mě vždy jen město (včetně hradu), na které jsem koukala z vlaku cestou dál.
Alena Vávrová
Na Střekově jsem byla jako dívka na školním výletě a moc si z toho už nepamatuji. Zopakování návštěvy mám slíbené od ústecké kamarádky a tedy se budu těšit. Díky, Marie.
Eva Mužíková
Také bych uvítala více fotek. To ale není kritika, jen názor. Tak ještě hodně podobných výletů Marie.
Jitka Hašková
Zajímavý, ale škoda, že jste nedala k článku fotky.
Libor Farský
Nějak mi nedochází, co nám tou létající kostrou chtěli autoři sdělit. A nelíbí se mi ten nápad.
Naděžda Špásová
Marie, plně s vámi souhlasím a to nejen jako patriot, bydlím totiž už 40 let v Ústí n/L. Hrad Střekov je krásný a ty výhledy. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.