Zavařovačka jako designový skvost
Ilustrační foto: pinterest.com

Zavařovačka jako designový skvost

5. 7. 2019

Obyčejná sklenice od okurek. Od kompotu, od marmelády. Sklenice, které se říká zavařovačka. Tak právě ta se v poslední době ocitla v centru zájmů různých kutilů a designérů. S minimálními náklady se z ní totiž dají tvořit pozoruhodné dekorace.

Zejména v letních měsících je zavařovací sklenice ideální ozdoba do zahrad, na terasy, na okenní parapety. Když se jí něco přihodí, nebolí to, protože její výzdoba zpravidla nic nestála, nanejvýš pár korun za barvu či jiné dekorace.

Slouží jako obal na svíčky, jako váza na květiny nebo jen tak jako pěkný předmět. Je čas vzít ji na vědomí a nedívat se na ni jako na tu nejobyčejnější věc na světě, která přece vůbec není hezká. Je hezká přesně tak, jak hezkou ji člověk udělá. Ostatně, stačí si všimnout v restauracích v různých přímořských letoviscích, jak rádi tam lidé zavařovací sklenice používají jako dekorace.

Omotané drátem nebo lýkem visí z větví keřů a stromů, v nich se  mihotají čajové svíčky. Atmosféru vytvářejí stejně krásnou jako když jsou svíčky v drahých, luxusních svícnech.

Tak tady je malá inspirace, co všechno lidé nyní z obyčejných zavařovaček vyrábějí a jak si s nimi můžeme udělat letní večery ještě hezčí.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Nepejchalová
super nápad
Zdenka Jírová
Hezké nápady a snadno realizovatelné.
Miluše Hasenohrlová
Líbí se mi typy lucerniček.Dobrý nápad.
Alena Tollarová
Viděla jsem včera v jedné zámecké spižírně kompoty z roku 1945. To jsou skvosty! Nemáte někdo takové zapomenuté někde ve sklepě? Nevyhazujte je.
Dana Puchalská
Hezké nápady.

Zpět na homepage Zpět na článek