Prázdninový tip: Modelové Království ve Žďáře nad Sázavou
Foto: autorka

Prázdninový tip: Modelové Království ve Žďáře nad Sázavou

29. 6. 2019

Tady je tip pro vaše vnoučata. Můžete vzít celou rodinu a zajet do Žďáru nad Sázavou do Modelového království, které se stavělo od roku 2010.

Je to ojedinělá podívaná na různé vláčky v pohybu ve tmě i ve dne s kulisami, které jsou autentické toho místa. Musím říci, že ti, kdo se na tomto podíleli, musí mít velkou trpělivost, šikovné ruce a dobrý zrak, je to titěrná práce, ale výsledek stojí za to. Je tam i malá prodejna, kde lze koupit nějaký ten suvenýr i vagonek. Věwm doporučuji, je to nezapomenutelný zážitek.

Otevírací doba  (platí pro září až červen)
sobota 10 - 17h
neděle 10 - 17h

Během letních prázdnin (červenec a srpen) je pro Vás otevřeno ve středu, čtvrtek a neděli (sobota zavřeno) od 10 do 17 hodin.

Vstupné 

dospělí
70 Kč
děti do 15ti let
35 Kč
rodinné vstupné 2+1
170 Kč
rodinné vstupné 2+2
190 Kč
rodinné vstupné 2+3
220 Kč
fotografování, filmování
20 Kč

zde je odkaz na stránky   http://www.mkzdar.cz/

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dana Nepejchalová
paní Jano tak to muselo být krásné, i když jsem ženská, kdysi jsem také jako dítě toužila po železnici, ale bohužel nesplnilo se mi to a tak jezdím na výstavy modelových železnic.
Dana Nepejchalová
paní Soňo nemáte vůbec zač, je to opravdu zážitek.
Soňa Prachfeldová
Děkuji za pozvánku, od nás hodně z ruky, ale malý vnuk by byl nadšený a myslím, že i jeho tatínek.
Jana Šenbergerová
Pro mě hlavně nostalgická vzpomínka. Než se narodily děti, měli jsme modelovou železnici místo jídelního stolu v jídelně. Chodili si k nám hrát manželovi přátelé a známí. Někdy vydrželi i přes půlnoc. :-) Zrovna dnes o něm byla reportáž v Toulavé kameře. Pěkný tip. :-)
Dana Nepejchalová
Paní Zuzano i já Vám děkuji, byla jsem tam několikrát, máme i jeden model doma, který nám postavil jeden pán, co sestavil spolu s dalšími nadšenci to Modelové království ve Žďáře, hezký den přeji.
Zuzana Pivcová
Modely železnic mám moc ráda. Už před 50 lety jsem měla známého Švéda, který sbíral vláčky a vypravil se za modely dokonce do Maďarska, asi se tam nakupovalo levně. Líbí se mi hlavně všichni ti nadšenci, často otcové se syny ve školním věku, kteří modely železnic staví a pak předvádějí na různých výstavách. Díky za tip na výlet.

Zpět na homepage Zpět na článek