Výstava 5 měst
Foto: autorka

Výstava 5 měst

30. 6. 2019

V minulých dnech probíhal v našem městě již 3.ročník Výstavy ručních prací seniorů 5 měst. Zúčastnili se jí senioři z Karviné, Havířova, Orlové, Českého Těšína a našeho města Bohumína. Protože k nám patří i obce Rychvald a Dolní Lutyně, nabídli jsme účast i tam. Město Rychvald účast odmítlo, Dolní Lutyně  přijalo. Celkem se sešlo na 400 nejrůznějších výrobků mužů i žen.

A bylo z čeho si vybírat. Bylo nač se koukat. Viděli jsme nejrůznější obrazy, výšivky, pleteniny, šité výrobky, dřevěné hračky, retro rádio, mandaly, výrobky z korálků, plastu, papírových roliček. A mnoho mnoho jiných  zajímavých technik .

Výstava trvala 9 pracovních dnů a viděla ji spousta návštěvníků. Dokonce na ni  přijeli i plně obsazenými zájezdovými autobusy či vlakem. Měli jsme ze všeho obrovskou radost. O organizaci výstavy, propagaci, odměny a kulturní pořad při ukončení se velice dobře postaralo naše město. A městu zase  velice byli nápomocni naši senioři - celou dobu zajišťovali hlídání.

Instalaci výrobků si prováděli lidé z jednotlivých měst.

Hodiny, které jsme potřebovali, aby vše  klaplo dle našich představ, jsme raději nepočítali.

Každý návštěvník dostal lísteček a měl možnost hodnotit nejzajímavější výrobek. Rozhodování bylo velice těžké.  Všechno bylo velice krásné, vše mělo něco do sebe. Ručičky seniorů jsou opravdu velice zlaté. Senioři jsou šikovní a velmi zruční. Škoda, že naše vnoučata už nemají ve školách ruční práce. A  dle mého názoru je velmi málo takových dětí, které mají chuť a zájem něco dělat. Takové výstavky za pár let už určitě nebudou.

My byli šťastni. Spokojenost a recenze v naší kronice hovoří o všem.

Poslední den bylo slavnostní vyhodnocení nejlépe hodnocených věcí. Z každého města byl ohodnocen jeden výrobek  s nejvíce body.

Za naše město zvítězila paní, která vlastnoručně ušila historický bohumínský ženský, dívčí a dětský kroj.  Byl  to bezkonkurenční výrobek. Žádné město se s něčím takovým pochlubit nepřišlo.

A hlavní cena, která dostala celkový nejvyšší počet ohodnocení návštěvníků, zůstala rovněž v našem městě.

Absolutní vítězkou byla paní, která své vítězství obhájila již z loňského roku.

Jednalo se o blahopřání vytvořená tzv. papírovou krajkou.

Radost všech přítomných našeho městečka byla obrovská.

Výstava skončila, vzpomínky a inspirace zůstaly.

Příští rok bude výstava v květnu v městě Český Těšín. Už dnes přemýšlíme, co vyrobíme.

Pokud si uděláte čas, máte se nač těšit.

 

 

 

 

 

 

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Práglová
Jani,v Těšíně bude výstava přįetí rok v květnu.Datum upřesním..
Jana Šenbergerová
Hani, paráda. Až to bude v Těšíně, dej prosím vědět. Uměla jsem leccos, ale opravdu ráda jsem jen vyšívala.
Eva Mužíková
Každého, kdo dokáže vyrobit jakoukoliv věc svýma rukama si vážím. Hezká nabídka HANI.
Marie Doušová
Hodně jsem pletla a háčkovala ,vždy to mělo úspěch, ale nyní o to nikdo nestojí a já už se tomu nyní nevěnuji.Že probíhá výstava je hezké a krásné připomínky ,které potěší.Dík..
Zuzana Pivcová
Obdivuji krásu ručních prací jakéhokoliv druhu. Já jsem v dospělosti nějakou dobu drhala, to byla móda 2. poloviny 70. let. Ale ostatní umění šlo nějak mimo mě.
Dana Puchalská
Hezké. Je dobře že jdou ještě tací, kteří se věnují ručním pracem. Já jsem je na ZDŠ měla.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...