Prázdninový tip: Skalka u Prostějova
Foto: autorka

Prázdninový tip: Skalka u Prostějova

9. 7. 2019

Obec Skalka leží 8 km od Prostějova (Olomoucký kraj) a je známá svými lázněmi, které využívají místní minerální vody. Žije zde jen 253 obyvatel a na první pohled je to zde konec světa - ale skutečně nádherný.

Chemické složení alkalicko-sirnatých vod je unikátní, obsažený sylocin nemohou nabídnout žádné české lázně, nachází se pouze v Itálii a Rakousku. Minerální prameny jsou pojmenovány Pramen Jan, Pramen Svatopluk, Pramen Cyril a Metoděj a Pramen Julinka. Lázně byly založeny již v roce 1928. V současné době se zde léčí převážně choroby revmatického charakteru a pohybového ústrojí.

Podle turistických značek jsou zde hezké vycházky k Jezírku i jinam do okolí. K procházkám i odpočinku se dá dobře využívat lázeňský park a lesopark tak jako i jiné cvičební prvky a hřiště...

 Mnozí návštěvníci si zde naplánují jen jednodenní výlet a při něm si nádheru okolí plně vychutnávají, ale najdou zde i občerstvení v milé restauraci.

 Ovšem všichni se rádi osvěží minerálními vodami a často si je i odnášejí na cestu do svých domovů...

Prázdninový tip
Hodnocení:
(5.4 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Maruško, máte na Moravě tolik krásných míst. Mít tolik času a peněz, vše si procestovat, prohlédnout - díky.
Dana Kolářová
Zajímavý tip.
Marie Ženatová
Děkuji Vám všem za dobrá slova, tyto maličké a klidné lázně si je velmi zaslouží...
Alena Tollarová
Skalka je tady u nás také, ale vůbec jsem netušila, že ve Skalce u Prostějova jsou ojedinělé lázně. Pěkný tip.
Libor Farský
Líbíííí
Zuzana Pivcová
Je to pro mě neznámá lokalita, ale každé lázně mají pro mě určité kouzlo. A moc se mi líbí názvy jednotlivých pramenů.
Marie Seitlová
O lázní ch jsem slyšela, jsou malé, klidné a příjemné. Děkuji za článek i fotky.
Alena Vávrová
Dík Maruško, vůbec jsem tyto lázničky neznala.
Dana Puchalská
Krásné pozvání do krásného kraje naší republiky. Děkuju.
Hana Nováková
Krásné prostředí dle fotek i poutavý článek - díky za přiblížení

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.