Bílé jezero láká věčným ledem
FOTO: autorka

Bílé jezero láká věčným ledem

28. 7. 2019

O Rakousku se mimo jiné říká, že je to země jezer. Je jich tam údajně na dva tisíce. Není proto divu, že by některé z nich uniklo vaší pozornosti.

Je ale jedno, které rozhodně v parném létě musíte navštívit. Bílé jezero (Weisse See), jemuž sluší přídomek ledovcové, leží vysoko v horách.

Vydejte se k němu silnicí 311 od Zell am See směrem na Uttendorf. V tomto malebném městečku již uvidíte směrovky k Bílému jezeru. V tento moment však končí romantická jízda a začíná zkouška zkušených řidičů. Čeká vás zhruba 15 km pozvolného stoupání a závěrečných serpentin. Dostanete se na velké neplacené parkoviště u vstupní stanice lanovky ve výšce 1480 m.n.m.

Pohodlná osmimístná kabinka vás dopraví do mezistanice, kde ve výšce 1740 m.n.m. leží Zelené jezero. Můžete zde vystoupit a pořídit úchvatné záběry nenarušené přírody.

Po krátké přestávce pokračujte dále lanovkou až k Bílému jezeru. Scenérie je stále divočejší, hory s ostře řezanými rysy a je tu bílá barva celoročního sněhu.

Cíl vaší cesty se nachází ve výšce 2300 m.n.m. Dobře se na tuto výpravu obujte, budete tady i ve vrcholném létě chodit po sněhu. Zdatní turisté si mohou udělat vycházku okolo jezera a ti ještě zdatnější vystoupají na hřeben, kde se jim naskytne krásná panoramatická vyhlídka. Můžete využít služeb zdejšího horského hotelu Rudolfshütte, jehož návštěvníci vyrážejí do hor se zkušenými horskýmí vůdci. A tak zatím co vy si na terase vychutnáváte  kávu, k níž vám v těchto končinách bez řečí přinesou velkou sklenici vody, můžete sledovat skupinky turistů, kteří jako mravenci zdolávají okolní hory až do výše 2700 m.n.m.

Objevili jsme pro vás další kouzelný kout bývalé monarchie, kde se všichni snaží, aby turista odjížděl spokojený a těšil se na další návštěvu.

 

Božena Hažová

 

 

 

 

cestování Rakousko
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5.4 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jan Zelenka
Rakousko je skutečný turistický ráj. A nejen nádhernou přírodou svých velehor, ale i turistickým servisem. Byl jsem v Alpách třikrát a byly to úžasné zážitky. Nejlepší je jet do Alp ještě před začátkem hlavní sezóny, když není v horách mnoho lidí. A až tam budete, v četných turistických kancelářích je spousta propagačního materiálu a map zdarma. A nezapomeňte si zakoupit Salzburgerlandkarte, která se vám bohatě vyplatí díky četným slevám. Tak šťastnou cestu!
Alena Vávrová
Taky tam chci ;-)) !
Dana Puchalská
Moc krásná pozvánka.
Zdenka Soukupová
A já jsem tam začátkem července byla! Opravdu nádhera. Vyjeli jsem lanovkou k Bílému jezeru a šli zpět na parkoviště pěšky, sestup cca 3 hodiny. Měli jsme nádherné počasí. Děvčata, to byly panorámata... Pro mě to byl velice silný zážitek. Sestup mezi balvany, občas kousek po sněhu, občas kousek po lanech; jak říkám, nádhera.
Alena Tollarová
Já tam chci ...

Zpět na homepage Zpět na článek