Srpnová rýmovačka
FOTO: Marie Bartošová, Libuše Hvězdová, Vladimír Karlík

Srpnová rýmovačka

3. 8. 2019

S červencem jsem se rozloučila
a otočila v kalendáři list.
V něm každá stránka je mi milá,
obrázky kochám se, mohu v něm číst.

Ten nový získal název po nářadí,
se kterým v létě kdekdo řádí,
i když se srpu vůbec nepodobá.
Je tady dávno nová doba.

Před očima mi V kraji pod Orebem
rozkvetly vratiče pod modrým nebem.
Nad Kunětickou horou se však mračí,
vedle je Ledňáček - drahokam ptačí.

Měsíc mě budou těšit svou krásou,
dokud zas neotočím list.
I když se na nebi beránci pasou,
že Léto odlétá už budu číst.

Hodnocení:
(5.2 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Kollinová
Srpnová rýmovačka se mi líbí. Také jsem sdílela potěšení, které cítím při každém pohlédnutí na kalendář, ale nebylo ve verších. Toto umění bohužel neovládám.
Jana Šenbergerová
Alenko, tys to vyhmátla. Já vůbec nezaregistrovala tuhle závažnou chybu, a to mám ten kalendář před očima a četla jsem to po sobě xkrát, aby tam chyba nebyla. Tímto se omlouvám všem, především však Marušce Bartošové, autorce té krásné fotografie. Příště se, možná, polepším. :-)
Alena Vávrová
Jani, tentokrát jsem otočila list v íčkovém foto-kalendáři s předstihem, tak hned vím, o čem je řeč. Snad jen, že na Marušky fotu je Kraj pod Borem, ale takhle je ten rým výraznější a na kráse tvé básni se nic nemění. Dík.
Jan Zelenka
Krásná báseň, jak obsahem, tak i svou rytmickou formou.
Hana Nováková
Opravdu krásná rýmovačka doplněná fotkami. Zvláště pak Kuňka, zdáli jsem na ni hleděla od své tety, která bydlela ve Starém Hradišti - část Pardubic, byl to božský výhled a ledňáček, ten se mi z ptáků snad nejvíc líbí. Díky
Zuzana Pivcová
To se mi moc líbí, jak jsi své verše navíc spojila s obrázky z letošního kalendáře i60. Bezvadný nápad.
Elena Valeriánová
Jani, krásně krásná srpnová rýmovačka.
Dana Puchalská
Jani, opravdu je moc krásná.
Věra Ježková
Jani, krásná. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...