Kalhoty pro každý věk
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Kalhoty pro každý věk

7. 8. 2019

Úzké nebo široké? Dlouhé nebo tříčtvrteční? Zásadně tmavé nebo světlé, ba dokonce bílé? Tyto otázky si ženy často kladou při výběru kalhot. A čím je dáma starší, tím méně odvahy při výběru mívá.

Na jedné straně je v obchodech nabídka kalhot tak pestrá, jako nikdy dříve. Na straně druhé je velmi obtížné vybrat ty, které jsou z kvalitního materiálu, sedí postavě, která už nesplňuje konfekční míry a už vůbec ne míry modelek, natož ještě aby byly takzvaně nadčasové, to znamená, že se dají nosit pár let. Když se začneme probírat hromadami kalhot a s těmito požadavky, nadšení z obrovského výběru často mizí.

Polovinu nabídky tvoří kalhoty, které rozměry připomínají oblečení pro panenky. Jejich nohavice jsou tak úzké, že se dají nazvat spíše rukávem než nohavicemi. Když už se do nich žena nasouká, připadá si jako punčocháčích a ne v kalhotách. Výsledek? Většina dam vyššího věku se do nich ani soukat nepokouší. Pak tu máme plandavé cosi. Je to zmačkané už v obchodě, takže je celkem snadné si představit, jak to bude vypadat, když v tom člověk bude hodinu normálně chodit, sedět, zkrátka žít. To cosi, kalhotami to opravdu mnohdy nazvat nejde, je prostě nekvalitní kus hadru a není důvod si ho kupovat. Najdeme něco, co vypadá dobře. Jenže při zkoušení zjistíme, že tyto kalhoty prostě nesedí. Jsou hezké, kvalitní, jen se v nich necítíme dobře. Těžko to více popisovat, tento pocit ale zná mnoho žen. A k tomu ještě podléháme různým radám a poučkám, jaký střih se hodí pro tu či onu postavu, co je vhodné pro ten či onen věk, jaká barva je takzvaně in a podobně. Výsledek? Výběr a nakupování kalhot je složitý proces, který má blíže než k zábavě a radosti k utrpení.

Faktem je, že někdy si prostě některé ženy vybrat neumí a problém je na jejich straně. Bojí se. Často dělají chybu, kdyby si vyzkoušely více kousků, zjistily by, že třeba vypadají skvěle právě v takovém typu kalhot, o kterém léta říkaly, že takový se právě pro ně absolutně nehodí.

Tak tady je malá inspirace. Ukázka, že typů, střihů a barev kalhot je hodně a všechny mohou slušet i dámám vyššího věku.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Sukně vůbec nenosím. takže si v módách prohlížím hlavně kalhoty s dalším oblečením, k nim vhodným. Mohu si vybrat různé střihy, vzory i barvy, jen musím vynechat ty s extrémně úzkými nohavicemi, které bych bohužel neoblékla. Z těchto obrázků bych si určitě vybrala.
Hana Nováková
Kalhoty miluji určitě bych si vybrala několik modelů.
Miluše Hasenohrlová
Není nad kalhoty,jsou pohodlné,hlavně při řízení auta.Líbí se mi všechny modely na obrázcích.
Věra Ježková
Paráda. Jsem kalhotová.
Jana Slavíková
Zrovna dnes jsem si jedny strakaté plátěné došila, zítra je "vyvětrám".
Mell Nova
Když jsou ok, v létě i prodyšné, proč ne.
Danka Rotyková
Poslední 2 léta jsem si častěji oblékala letní bavlněné šaty, rovného střihu. A to proto, že mi opticky prodloužily moji malou postavu a současně byly velmi příjemné. Ale i tak mám více letních kalhot, pohodlných a hlavně s délkou mírně nad kotníky.
Zdenka Soukupová
Taky mám radši kalhoty. Připadám si v nich jaksi pohyblivější, než v sukni. Ale jsou samozřejmě příležitosti, kam si ráda vezmu i šaty.
Dana Puchalská
Kalhoty nosím raději než sukně a šaty. Myslím že bych si tady určitě vybrala.

Zpět na homepage Zpět na článek