Blog novomanželky: Tajná svatba
FOTO: Z našeho archivu rok 2005

Blog novomanželky: Tajná svatba

20. 8. 2019

Pššššttttt! Já se tajně vdávám! Je to natolik tajné, že to ví jen celé íčko a celý Bohumín, což jistě uznáte, že je to opravdu svatba utajovaná.

Proč tolik tajností? Je to tajné hlavně pro rodinu. Já vím, svatba je přednostně rodinná událost, ale my to máme naruby. My totiž letos s Dimkem slavíme stotřicátiny. Překlep? Tolik se přece normální člověk v našich končinách nemůže dožít! Není to překlep. My jsme úplně stejně staří. Jaképak staří, my jsme úplně stejně mladí, na podzim nám bude dvakrát pětašedesát. A chceme to pěkně v rodinném kruhu oslavit. Když sláva, tak sláva, ať na to rodina dlouho vzpomíná.

A co kdybychom se rovnou i vzali? Máme to při jedné žranici za stejné peníze! Takto jsem se ptala miláčka už před pěti lety u příležitosti šedesátin. Ale kdepak Dimko! Ten na každé moje rýpnutí o svatbě odpovídal, že nerad by z mladické nerozvážnosti udělal neuvážený krok, kterého by na stáro litoval. Štval mě tím už proto, že to ode mne nebyla zas až taková neuváženost, protože se známe od roku 2003 a posledních deset let žijeme spolu v jednom bytě.

Zatímco já slyším znít svatební zvony už nejméně takových patnáct let, Dimko je absolutně hluchý. A povím Vám, že moji prosbu o sňatek s ním už slyšel kdejaký kámen, kdejaké zámecké zrcadlo, kdejaká hradní studna...zkrátka všude, kde průvodce řekl, tohle si pohlaďte, sem vhoďte minci, sem se podívejte... a vyslovte své přání.

Jenže přání je jedna věc a realita druhá. A reálně uvažující Dimi celé ty roky manželský svazek vehementně odmítal se slovy, že naše láska je pouze padesátiprocentní, protože já ho miluju stoprocentně a on mne nemiluje, takže v globálu se milujeme na padesát procent.

Ustoupila jsem teda od svatby z lásky a začala přesvědčovat miláčka o sňatku z rozumu. A jako hlavní důvod vždy předhazuju výrok režisérky Chytilové: "No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou ... zdechnou."

Ani s tímto jsem u Dimka nepochodila, protože se vždy směje, že já se svou chatrnou tělesnou schránkou stejně umřu dřív než on. A já vždy oponuji - a co když ne, co když to zrovna bude naopak? Co si potom počnu já, chudobná důchodkyně, která dá celý důchod za bydlení, a co budu jíst, za co mu uspořádám pohřeb, jak zaplatím přestěhování do domova důchodců a podobně? Argumenty pádné, ale prd platné.

Až letos v prvních sekundách Nového roku jsem při ťukání skleničkou řekla: "Dávám si novoroční předsevzetí, že si tě tento rok vezmu!" A považte, Dimko mlčel jak vánoční kapr, kterého jsme o silvestrovské večeři dojedli. Nebránil se, nevymlouval, neoponoval, mlčel, mlčel, mlčel. Nevím jestli překvapením, s jakou vervou jsem to řekla, nebo dojetím, že jsem ho tímto vlastně požádala o ruku já.

Svatby v seniorském věku moc časté nebývají. A proto jsme požádali Helenku, aby o svatbě, jejích přípravách, ale i nejrůznějších pocitech svých či svého nastávajícího, psala blog. Helenka souhlasila, a tak od dnešního dne sledujte její "Blog novomanželky".

Hodnocení:
(5 b. / 27 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Kolik bude svatebních hostů, Helenko?
Lenka Hudečková
Helčo, moc Ti to přeji...u nás s Jiříkem to bylo obráceně. Znali jsme se sotva dva měsíce, ještě jsme se ani neviděli a už mě Jirka žádal o ruku. Do půl roku jsme byli svoji a tento týden to už bylo 9 let, co jsme manželé :-)
Dagmar Bartušková
Helo, já také předem nepřeji. Jak píše Hana, to se nemá.
Hana Práglová
Heli,přát předem se nemá,Takže tak ani nečiním.Ale napsalas to fajn.I když už jsem verzi slyšela, čtená je lepší.Ale přidáš mi práci.V seznamech ti budu muset měnit jméno....
Hana Polednová
Helenko, držím vám pěsti a přeji štěstí. Jste moc prima pár a máte před sebou ještě hodně krásných láskyplných let, které si určitě ve zdraví budete užívat. Moc vám to obou ze srdce přeju.
Elena Valeriánová
Už mlč, ať to nezakřikneš.
Alena Vávrová
Nj, blíží se to, blíží!! Držím pěstičky♥.
Marie Pudichová
Doufám, že bude i nějaký videozáznam.
Jaroslava Handlová
Věřím, že tato svatba bude z těch, na které se nezapomíná. Helo, když je to vše naruby, tak i já musím nezvykle přát předem. Pohodové soužití nadále i v plánovaném manželství přeji oběma.
Hana Rypáčková
Tak to budeme mí i svatební noc z první ruky.... :-)

Zpět na homepage Zpět na článek