Blog novomanželky: Tajná svatba 10.
Foto: autorka

Blog novomanželky: Tajná svatba 10.

18. 9. 2019

Chci se tajně vdát a ještě nevím, v čem. Se svojí útlou postavičkou to budu mít těžké, protože ve Zverimexu svatební šatičky na slonice nevedou, asi se slonové tak často nežení. Než se polepší, musím se poohlédnout po jiném obchodě. A zase surfuju a hledám. Tolik krásných šatiček, ale jak se zpívá, pro boky jako skříň moc velký výběr není. Konečně natrefím na trochu slavnostnější šaty a objednám tu největší velikost. Barvu vybírám bleděmodrou. Oblečené na modelce vypadají úžasně. Čekání na zásilku si zpestřuji opětovným hledáním a uklidňuju sama sebe, že jsem vybrala dobře. Znova a znova si prohlížím šaty na fotce. Kriticky musím uznat, že modelka, bohužel, má o padesát kilo méně než já. Ale změřila jsem se správně, tak snad budou dobře vypadat i na mně.

Balíček doručen, hurá. Na první pohled se podobají těm z obrázku, ale na druhý pohled už začínám mít pochybnosti. Nasoukat se do nich, nasoukám, což o to, ale zdaleka se v nich nepodobám modelce na webu. Popravdě řečeno, mám na sobě trochu lepší noční košili, ve které jsem narvaná jak jitrnice a každý špek se pod šaty vlní jak písečná duna. To teda budu nevěsta! Snad by to trošku mohl zakrýt velký bílý šátek, který bych měla ležérně přehozený hlavně přes ty kredenciózní boky. 

Kamarádka mi přinesla ručně háčkované zlaté šaty, které měla na svatbě syna. Zkouším je na ty modré šaty natáhnout. Barvy k sobě moc neladí, už taky proto, že jsem se rozhodla pro kombinaci modrobílou a tohle už je třetí barva. Ach jo. Asi otázku šatů ještě uložím k ledu. Třeba do svatby ještě nějaké kilo shodím. To určitě, právě jsem banánkem v čokoládě obalila nervičky, když řeším ty šatičky!

 

Svatby v seniorském věku moc časté nebývají. A proto jsme požádali Helenku, aby o svatbě, jejích přípravách, ale i nejrůznějších pocitech svých či svého nastávajícího, psala blog. Helenka souhlasila, a tak od dnešního dne sledujte její "Blog novomanželky".

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
A jak Helenko, shodila jsi nějaké to kilo?
Jarmila Komberec Jakubcová
Helenko je důležité aby kravata či motýlek a kapesníček v obleku ženich byl ve stejné barvě jako šaty nevěsty. My jsme to měly v barvě růžovomodré.
Jarmila Komberec Jakubcová
Protože jsem vdávala v pozdějším věku než ty Helenko tak jsem problém řešila. Koupila jsem si šaty, které vypadají jako modrá strečová sukně a hořejšek je jako lehká šifonová růžovomodrá halenka. Dohromady to vypadalo jako sukně a halenka, i když to vlastně byly šaty v celku.Přes šaty jsem měla starorůžové sáčko a na nohou tmavěmodré střevíčky na mírném podpadku. Svatební kytice byla ve stejných barvách jako šaty.
Helenka Červenka
Hanko, nahatí? To by bylo hned vidět, že si beru Dimka jen pro peníze :) :) :)
Hana Rypáčková
Někde jsem na FB zahlédla, jak se konaly svatby naháčů. Odpadly náklady na šaty.. Ale bleděmodrá budeš hezká.. Taková řecká...
Zuzana Pivcová
Myslim na Tve finalni pripravy i na dalku pres more.
Dana Puchalská
Jo to je oříšek a ty ho zvládneš, určitě.
Soňa Prachfeldová
Helenko Tvůj humor je jedinečný , věřím že budeš ta nejkrásnější nevěsta se svojí šťastnou povahou.
Naděžda Špásová
Červenko, slušela by ti jemně krémová, ty na fotce taky nevypadají špatně. Možná i kostýmech v té barvě by byl hezký, myslím, že by ti slušel. Je to na tobě., držím palce. :-)
Helenka Červenka
Marie Doušová, díky za tip. Světlé sáčko mne nenapadlo, už jsem si ho poořídila a už ho mám k těm šatům vyzkoušené, je to prima, špeky schované pod ním, zezadu vypadám, jako bych si ho přehodila přes noční košili, ale zepředu je nad prsama ta krajka, tak tam to vypadá docela dobře, nasadila jsem k tomu klobouk a do ruky kytku - no nevěsta jak cumel - i když stokilový :) :) :)

Zpět na homepage Zpět na článek