Můj společník
Foto: autorka

Můj společník

10. 9. 2019

Leží na balkóně. Rozkošnicky se rozvaluje na sluníčku. Relaxuje. Všechny svaly zcela uvolněné. Srší spokojeností. Rozšafný klid, vyrovnanost. Stav rajské blaženosti. Plnost harmonie. Žádná křeč, žádné musíš, žádné honem či dělej. Maximální prožitek vlastního já v oáze bezpečí. Očista uprostřed všech bitev světa.

Umí to. Umí to naprosto samozřejmě a přirozeně, protože od svých rodičů. Medituje, oči zlehka přivřené.

Přímo slyším to velké kočičí óóóm. 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Migoš Zouler
Přišli k nám dva.Oba černí jako noc a tak jim říkám migranti.Kočka a kocour.Kocoura jsme nechali vykastrovat,kočka nám u klece vyrazila dvířka,takže nic! Odvděčila se tím,že v roce 2019 přivedla dvě koťata.Kocourka mourka a kočičku černou s malinkou bílou náprsenkou. Migranti Maki a Mikeš žijí na zahradě a mládež máme doma.Mikeš je jako malý kůň,Maki o kousek menší.Nebojí se ani sousedovic jezevčíků.Občas je zaženou,ale většinou je prostě jen ignorují.Denně je krmíme a vždy nás vítají u vrátek.Mejvětší zábava i pro okolní zahrádkáře je to,jak s námi chodí na procházky.Nikdo je to neučil,ale stačí říci:"jdeme na procházku" a okamžitě vyrazí s námi.Slyší i na svá jména,takže máme o zábavu postaráno.Ti doma občas řádí jako černá ruka a dupou jako koně.Ještě že bydlíme v přízemí! Těšíme se na jaro,až se jako každý rok postěhujeme na zahradu do chaty. To bude teprve tanec-čtyři kočky pohromadě!
Zdenka Jírová
Moje společnice, krásná ragdolka Mejdy právě teď , jako každý večer, leží v košíku vedle mého počítače a sleduje, co dělám. Někdy u toho usne a pak docela hlasitě chrápe.
Marie Měchurová
Mám takového Mikeše taky doma. Je to takový kliďas, žádné prudké pohyby. Chytání myší nechává našim kočkám, on je přece pán tvorstva. Někdo nemá rád černé kočky, já je miluju - všechny.
Eva Mužíková
Hezké kočičí povídání :))) Pište dál.
Marcela Pivcová
O zvířátkách se píše snadno - hezky a zajímavě, stačí mít je opravdu rád.
Irena Mertová
Ten je krásný, vždycky jsme doma měli kocoura, tak s Mourkem zdravíme - taky meditujeme s předením :-)
Jana Šenbergerová
Dagmar, tento vstup na íčko se vám náramně povedl. To bychom se mohli od koček učit.
Naděžda Špásová
Sice máme pejsky, ale kočky jsou moje láska už od malička, černého kocoura Macka si pamatuju dodnes. Na tom vašem je vidět, co si myslí. :-)
Dana Puchalská
Ano kočky a kocouři jsou pohodáři. V příštím životě bych chtěla být právě kočka. Mňau.
Zuzana Pivcová
Je to od pohledu stejné zlatíčko jako náš senior Čert. Tak ať se mu pořád takhle hezky daří!!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%