Šišky umí dělat radost a zábavu
Ilustrační foto: pinterest.com

Šišky umí dělat radost a zábavu

22. 9. 2019

Z nejobyčejnějších věcí, které se válejí po zemi, se dají udělat věci neobyčejné. Příkladem jsou šišky. Malé, velké, exotické i ty úplně běžné, po kterých šlapeme v lese. Šikovní lidé s dobrými nápady z nich dělají přímo skvostná umělecká dílka.

Jedná se o zábavu, která nic nestojí. Jen je k ní třeba mít pár provázků, lepidlo, zbytky látek nebo vlny. Ale především je třeba udělat si čas a zapojit fantazii. Z šišek pak mohou vznikat elegantní bytové dekorace nebo bláznivé malé dárečky. Ale také hračky. A ty hračky se dají vyrábět společně s vnoučaty.

Pokud by třeba nejevila o ruční práce zájem, netřeba zoufat, takové šiškové dopoledne uspořádané pro partu přítelkyň také může být zajímavé. Při dobrém jídle a popíjení vína mohou z hromady obyčejných šišek nakonec vzniknout takové zajímavosti, že se o ně nakonec ještě vnoučata a příbuzní poperou.

Každopádně je ten pravý čas, kdy se zkusit s šiškami skamarádit. Na zemi jich v lesích a parcích leží hodně, večery se prodlužují, čas, kdy se lidé zdržují více doma, se blíží. A pěkná podzimní nebo vánoční dekorace, navíc vlastnoručně vyrobená, se přece vždycky hodí. Když už ne jako dárek tak prostě jen tak, pro vlastní potěšení.

hobby
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Gebauerová
To je skutečně krásná sovička.
Zdenka Jírová
Je to dobrý nápad, jak zabavit děti.
Libor Farský
Bezva !!!!!
Věra Ježková
Paráda! :-)
Alena Vávrová
Moc hezké! Také si jednu figurku zkusím vyrobit.
Jana Šenbergerová
Figurky z přírodnin mají své kouzlo a jejich tvůrci můj obdiv.
Hana Práglová
Díky za připomenutí. Kdysi jsme tuto parádu dělaly s dětmi v MŠ
Eva Mužíková
Dobrý nápad, asi si nějaký výtvor zkusím s vnučkou Rozálkou....
Dana Puchalská
Jsou to hezké nápady. Moc se mi líbí ti tučňáci. Sovy jsem nedávno viděla v jednom OC.
Jitka Hašková
To je krásné. Vůbec mě nenapadlo, že ze šišek se dají udělat takové hezké věci.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.