Nápad z roliček
Foto: autorka

Nápad z roliček

8. 10. 2019

Na svatbu jsem si vyrobila papírové zlaté prsteny coby objímky na ubrousky a napadlo mne, že je to určitě pěkná ozdoba ke stolování i doma, kdy jsou u stolu jeden, dva, tři...

Objímky na ubrousky můžou být samozřejmě širší, v decentních i veselých barvách, s krajkou, stužkou nebo bez, s korálkem, s knoflíčkem, zkrátka, co doma máme... a můžeme hned tvořit. Výrobu podobných kroužků na ubrousky zvládne i ten, kdo zrovna není manuálně zručný, protože je to opravdu jednoduché.

Rolku od toaletního papíru jsem podélně rozstřihla a poté nastříhala na úzké proužky.
Změřila jsem obvod rolky = asi 13,5 cm a šířku proužku = 1 cm.
Budu tedy potřebovat obdélníky cca 14 cm x 2,5 cm.
Nastříhala jsem je z balicího papíru.

img-4775.jpg

Každý proužek jsem polepila zlatým balicím papírem z obou stran a slepila zpět do prstence

img-4777-1.jpg

 Z úzké krajky jsem vyrobila malou mašličku s bílým korálkem a přišila dvěmi stehy ke zlatému prstenu v místě slepení.
Tím jsem pojistila ten spoj.

img-4779-2.jpg

Jak se vám líbí hotové výrobky?

img-4780.jpg

Teď už jen vložit do nich bílé ubrousky, ty jsou opravdu slavnostní.

img-4788.jpg

Zde malé změny

img-4783.jpg

 

img-4792-1.jpg

img-4790-2.jpg

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Mám pocit, Helenko, že kdysi před pár lety jsi tu už nějakou podobnou ukázku měla, ale to vůbec nevadí. Já nejsem jen manuálně nezručná, já jsem přímo levá. Možná, že bych si ani v tomto pro jiné snadném případě neporadila.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.