Co číst na podzim?
Ilustrační foto: pixabay.com

Co číst na podzim?

9. 10. 2019

Chladný večer za oknem, huňatá deka, teplý šálek čaje a pohodlné křeslo. Podzimní odpočinek je jako stvořený k tomu, abyste se začetli do napínavé knihy. Zde jsou nejočekávanější novinky tohoto podzimu.

Napínavé čtení
Mads Peder Nordbo: Ledový strach
Mrazivá krimi Ledový strach vám nedá vydechnout do poslední stránky. Mads Peder Nordbo, který má na kontě bestseller Dívky bez kůže, nyní přichází s dlouho očekávaným pokračováním. Zmizení dívky v odlehlém dánském městě Faringehavn otevře nejeden zapomenutý případ. Stopy v jednom z domů mluví jasně, ale jen do doby, než se ozve samotná zmizelá dívka Arnaq. V ten moment je všem jasné, že se právě odehrává strašlivý zločin. Její otec Tom byl jako mladý voják na základně Thule součástí tajného experimentu, který skončil smrtelně. Tom byl tehdy podezřelý z dvojité vraždy, musel utéct a schovat se. Jak vše dopadne? Cena: 339 Kč.

Stuart Turton: Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové
Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se sídlu Blackheath. Brzy se od tajemného hosta převlečeného za doktora léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček – každý den se probudí v těle jiného podezřelého, což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Stuart Turton si za svůj nový román vysloužil u recenzentů nálepku „ztřeštěný mistr krimi“ i pochvalné ohlasy u čtenářů. Cena: 357 Kč.

Společenské romány
Davide Morosinotto: Parta od Mississippi
Máte rádi příběhy Toma Sawyera a Huckleberryho Finna? Pak vám učaruje nová kniha Parta od Mississippi odehrávající se se v Louisianě na začátku 20. století. Ve spleti vodních kanálů, které tvoří tajemnou krajinu delty Mississippi, žijí čtyři kamarádi. Když se jednou vydají ve vlastnoručně vyrobené kanoi lovit ryby, do cesty jim vstoupí úžasný katalog věcí, ze kterého se dá objednat jakákoliv věc tehdejšího světa. Kamarádi jeden předmět koupí, ale balíček, který poštou dostanou, odstartuje divoký sled nečekaných událostí. Cena: 249 Kč.

Hank Green: Naprosto pozoruhodná věc
Síla sociálních sítí, příběh třiadvacetileté dívky a nevítaná skupina záhadných návštěvníků. Nový sci-fi román Naprosto pozoruhodná věc od Hanka Greena tematizuje společenský dopad digitálního světa na náš reálný život. Sám autor Hank Green společně se svým bratrem Johnem tvoří youtuberskou dvojici Vlogbrothers, která pravidelně sdílí obsah milionům fanoušků na sociálních sítích. Jeho román o tom, kam může vést jedno zveřejněné video na internetu, nyní vychází i v českém překladu. Cena: 319 Kč.

Fantasy
Scott Reintgen: Nyxia nespoutaná
K českým fanouškům míří druhý díl sci-fi trilogie Nyxia. V pokračování úspěšné ságy se opět setkáváme s Emmettem Atwaterem a jeho posádkou Genesis, která si musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. Jejich mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější látku ve vesmíru, která dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se jim uniknout z planety včas, nebo už je pozdě? Knihu seženete ji ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za 329 Kč.

Josh Malerman: Bird box
Po úspěchu filmového thrilleru Bird box se Sandrou Bullock v hlavní roli mají nyní fanoušci možnost začíst se i do neméně poutavé knižní předlohy. Příběh nás zavádí do světa, v němž tajemná síla zničila celou populaci. Žije v něm Malorie, která se snaží najít bezpečné útočiště. Na cestě se nesmí rozhlédnout. Jediný pohled by ji mohl stát život. Tam venku totiž žijí prazvláštní tvorové. Kdokoli je zahlédne, zešílí. Ublíží svým blízkým. Ublíží sám sobě. Malorie vzhlíží od volantu, vidí domy s okny zakrytými dekami nebo dřevem. Ruku si klade na břicho, ve kterém roste nový život. Je sama. Její sestra je mrtvá. Její rodiče jsou mrtví. Nemá nikoho. Existuje vůbec útočiště, které hledá? Cena: 268 Kč.

knihy
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Danuše Stočesová
Mám svůj osobní názor, promiňte. Považuji podzim za krásné období, plné tvořivosti. Mám své oblíbené křeslo, kde se učím, čtu nikdy ne detektivky, ale posvátné knihy a připravuji se na listopad, kdy pro mne začínají vánoce. Mám ráda všechna roční období. Ráda medituji a přemýšlím o uplynulém dni. I když život je krátký, třeba jen "100" let, využívám čas, mne danný. Moc přeji každému člověku, aby strávil každý den života, atˇje to jaro či jiná roční období s úsměvem. S vřelým pozdravem, Danuše Také se připojuji k názoru paní Jitky Haškové. Erich Fromm mne již v mládí ohromil. Byl to úžasný člověk. Jeho kniky posílají lásku do celého svéta.Žil plnohodnotný život.......
Zdenka Jírová
Půjčuji si knihy v knihovně a nyní čtu sérii knih Vlastimila Vondrušky z vraždách v české historii vyprávěné poutavým románovým způsobem.
Marie Doušová
Nevím, tyto knihy mě neoslovily , mám raději trochu jiný druh knih.
Jitka Hašková
Nic bych si z toho nevybrala. Momentálně čtu "Strach ze svobody" od Ericha Fromma.
Drahomíra Stínilová
O knize Ledový strach už jsem četla několik anotací a zdá se, že to bude dobrý. Zeptám se v knihovně, jestli to mají. Knihy už si jen půjčuji, nemám je kam dávat. Dala bych přednost teď v pochmurném podzimu něčemu jako Saturnin. Nevím, jestli takový inteligentní humor se ještě píše.
Hana Rypáčková
Podobné knihy čtou na webu Knižní závisláci. Také čtu knihy doporučené vnoučata, jen abych věděla co čtou a mohla jsem s nimi diskutovat, ale je tolik skvělých knih, které by mohli mladí lidé číst...Je jiná doba...
Jana Šenbergerová
Zdá se, že je to dobré čtení do ponurých podzimních dní. Já bych si určitě vybrala. Teď mám zrovna rozčtenou knížku Dvanáct povídek o poutnících od G.G. Márqueze. Ta se hodí i k podzimu lidského života. :-)

Zpět na homepage Zpět na článek