Zveme vás na přednášku "Léky a jejich (nad)užívání". V úterý 15. října
Neberete léků zbytečně moc? Ilustrační foto: pixabay.com

Zveme vás na přednášku "Léky a jejich (nad)užívání". V úterý 15. října

8. 10. 2019

Mnozí z nás tuší, že tableta léku není lentilka a že musíme přistupovat k užívání léků, a to i těch, které nám předepsal lékař, obezřetně.

Daleko větší obezřetnost je ale na místě, pokud užíváme my, nebo naši blízcí, léků více, navíc, když je kombinujeme s doplňky stravy, které si koupíme volně v lékárně.

Ještě větší pozornost musí věnovat užívání léků senioři a chronicky nemocní. Jak uvádějí česká data, téměř každý den zemře či je hospitalizován člověk právě kvůli komplikacím spojeným s užíváním léků.

Zajímá vás toto téma a přemýšlíte např. nad těmito otázkami:

Co je lék?
Jaký je rozdíl mezi lékem a doplňkem stravy?
Existují zázračné léky na všechno?
Co jsou a hrozí nám lékové interakce?

Pokud ano, přijďte v úterý 15. října v 10.00 hodin do Pražského kreativního centra (Staroměstské náměstí 1/4, budova, kde sídlí i naše redakce). Tyto otázky a mnoho dalšího zodpoví ředitelka neziskové organizace Průvodce pacienta, z.ú., PhDr. Ivana Plechatá

Přednáška je zdarma a je podpořena Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Prosíme zájemce, aby se hlásili v komentářích vedle tohoto textu. Děkujeme, těšíme se na vás.

 

Kdy: úterý 10. října 2019, 10.00-12.00 hod
Kde: Pražské kreativní centrum, Staroměstské náměstí 1/4, Praha 1, kontakt: Jan Raška 603242494

 

 

 

zdraví
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Neberu žádné prášky a doplňky,stravy, jen na noc kapky do očí. Mám obvoďáka rozumného, veškerá chemie zatěžuje ledviny...Toto téma mě nezaujalo.
Věra Ježková
Pro mnohé jistě velmi užitečné téma. Já ale jednak vím, že mi nadužívání nehrozí, druhak můj přítel je chemik, který mj. učil i farmaceuty na SŠ, a tak mám potřebné informace z první ruky.
Eva Mužíková
Ivano, od deseti hodin...
Alena Tollarová
Kdyby moji lékaři věděli, jak pravidelně předepsané léky užívám a kolikrát si je nevezmu, ale by lomili rukama. Ale ono mě to vždycky vytrestá samo. Nevezmu tři dny tabletku na alergii a už začne svědit, zajímavé je, že vždycky to samé místo na noze.
ivana kosťunová
Kdybych přeci jenom si to rozmyslela, zajímalo by mě, v kolik hodin se to bude konat :))
ivana kosťunová
To je určitě užitečná přednáška, ale do Prahy kvůli tomu nepojedu. (Mizerné počasí) Budu čekat, jestli z těch, kdo se zúčastní někdo napíše článek a zhodnocení. :))

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.