Krásné podzimní výlety v okolí Prahy
Lesy v okolí Řevnic a Tetína. Foto: unsplashed

Krásné podzimní výlety v okolí Prahy

11. 10. 2019

Podzim - nejbarevnější období v roce je tu. Vydejte se do přírody nasát podzimní atmosféru a dobít energii před dlouhou zimou. Na krásné výlety je možné vyrazit i v okolí Prahy.

Do Tetína - za historií do jedné z nejstarších českých vesnic
Vydejte se na romantickou procházku do Tetína - jedné z nejstarších obcí v České republice. Jeho počátky jsou spojovány s Krokovou dcerou Tetou. V místech dnešní obce prý stávalo Tetínské hradiště, které bylo součástí soustavy hradišť obklopujíící přemyslovský stát ve středních Čechách. Toto místo je bylo archeology prohlášeno za jedno z nejstarších slovanských pohřebišť v Čechách.

Podzimní atmosféru nasajete díky výhledům z nedaleké zříceniny hradu Tetín, která leží na skále nad řekou Berounkou. Zřícenina je opředena řadou pověstí a bohatou historií. S Tetínem je spojována například pověst o vraždě kněžny Ludmily.

Pokud jste fanoušky romantických scénerií, potěší vás překrásný výhled na údolí řeky Berounky nebo na vápencové skály.

Z Tetína do Řevnic
Z Tetína se dá před Tetínské skály a národní park Koda dojít až do Řevnic. Jedná o náročnější trasu, měří asi 17 kilometrů, určitě se vyplatí ji absolvovat - po cestě narazíte na celou řadu zajímavých přírodních úkazů a krásných výhledů.
V Řevnicích se můžete odměnit například v kavárně Modrý domeček nebo v restauraci Corso, která se nachází v nejstarším domě v Řevnicích. Vaří si tu i své pivo.

Co ještě podniknout v okolí Řevnic
Brdské lesy v okolí Řevnic hrají všemi barvami. Na další výlet se můžete vydat například naučnou stezkou ducha rytíře Fabiána, který zábavnou a hravou formou seznámí s řevnickou historií a zajímavými přírodními úkazy v okolí města. Přivede vás například k lesnímu jezírku Pišťák s bývalým lomem, kde se těžil řevnický křemenec. Dále projdete přes mokřady, kde hnízdí velké množství vodních ptáků až k unikátnímu lesnímu divadlu, které bylo v Řevnicích postaveno více než sto lety. Z Prahy se do Řevnic dostanete vlakem asi za půl hodiny.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Hana Rypáčková
Tam to moc dobře znám, je to krásný kout...
Eva Mužíková
Také bych uvítala par fotek, dík za typ.
Danuše Stočesová
Hezký článek. Já jsem z Dobříše, kde je hodně přírody, ale již 40 let žiji v Praze a když jedu za mámou, tak teď již do přírody moc nechodíme, protože ona špatné vidí a já ráda sedávám u krbu, dívám se do ohně a poslouchám praskání dřeva.
Anna Potůčková
Výlet určitě můžou být a také zcela jistě jsou krásné. Škoda, že že tyto výlety nejsou doplněny fotografiemi objektů, o kterých je v článku řeč. Ne každý se do Prahy dostane, a určitě by se alespoň pokochal fotografiemi

Zpět na homepage Zpět na článek