Fotoreportáž: Vnuknutí
Foto autorka

Fotoreportáž: Vnuknutí

30. 10. 2019

Taky se vám někdy stane, že najednou dostanete nápad, jak já říkám, vnuknutí, a musíte to uskutečnit? Mně se to často nestává, ale v pondělí 28.10., když jsem chystala oběd, mě to vnuknutí trklo, co trklo, prostě nakoplo.

To je tak. Už pár dní se chci ještě před zimou podívat na Miladu, tedy ústecké jezero. Psala jsme už o něm několikrát, takže detaily psát nemusím. Od pátku do neděle mi do toho vždycky něco přišlo. V pátek 14 kg hub, které přivezla dcera ze Splavů, v sobotu počasí a v neděli rodinná sešlost. Šance se naskytla v pondělí, kdy bylo nebe modré a slunce krásně svítilo. Jak jsem tak stála u sporáku, podívala jsem se z okna a co nevidím, mraky.

Abych to neprotahovala, vtom mě to trklo. Na Miladu pojedeme hned. Oběd klidně počká, ale příroda nepočká. Vytrhla jsem muže z rozjímání, nahodila účes, abych nikoho neděsila, přibalili jsme vodu a piškoty pro pejsky a alou k vodě. Jeli jsme tentokrát na stranu jezera, kterou jsme zatím nenavštívili. Trochu jsem se bála, abych měla co fotit, ale bylo to zbytečné. I tato část Milady má co nabídnout. Mraky, které mezitím notně zhoustly, se krásně odrážely od vodní hladiny, podzim to tu jaksepatří vybarvil, zkrátka radost pohledět. Sem tam jsme potkali výletníky, kteří se také přišli pokochat odcházejícím podzimem, klid narušovalo jen hejno hus.

Náš výlet se nedá počítat na kilometry, ale abych se cítila dobře a  spokojeně mi to stačí. A když k tomu ještě přidám spoustu fotek, není co dodat. Zkuste se tedy se mnou také projít po břehu Jezera Milada, přeji všem pohodu a radost.

příroda
Hodnocení:
(5 b. / 15 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Elena Valeriánová
Naďo, nedávno byla v televizi v nějakém pořadu zmínka o Miladě. A já jsem jásala a říkala manželovi, tam už jsem byla a několikrát. Koukal na mě jako bych spadla z višně. A přímo na hlavu. Tak jsem mu musela vysvě tlit, že jsem tam byla díky tvým fotkám. No, fakt nevím, co si o mně myslel. Díky za procházku.
Blanka Macháčková
Doufám, že až jednou Miladu navštívím, bude tak malebná jako na tvých fotkách.
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše příspěvky. Jsem ráda, když můj příspěvek někomu udělá radost.
Marie Ženatová
Naděnko díky, jako vždy fotečky nádherné - příroda překrásná...
Marie Doušová
Podzimní krása zachycena na fotkách je úžasná. Jezero Milada vidím prvně a moc se mi Naděždo procházka líbí.******** Dík.
Helena Votíková
Mraky krásných mraků. Nadi, ještě že má pro tvé focení Petr pochopení. Pozdravuj.
Lenka Hudečková
Nadi, jako vždy paráda, psi i Vy jste se prošli, co více se přát.... také jsme byli venku :-)..
Alena Vávrová
Naďo, 3x pěkné!! Taky jsem měla v pondělí vnuknutí, že mám s mladými směr Ještěd a Liberec jet. Ale fotek mám pomálu, nahoře byla mlha. Jinak to ale bylo prima jako u vás na Miladě.
Lidmila Nejedlá
Naďo, mraky na nebi, mraky ve vodě, podzimní nálada, klidné jezero...p a r á d a, a těch fotek!!! Díky.
Jitka Hašková
Krásné fotky. Byl to ukázkový den.

Zpět na homepage Zpět na článek

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

Nový díl: Jak využít QR čtečku v mobilu

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Podle lékařů je chůze nejzdravější pohyb. Kolik zhruba kilometrů týdně ujdete vy?

Maximálně tři

18%

Mezi třemi až pěti

15%

Mezi pěti až deseti

16%

Přes deset

23%

Nechodím vůbec, jen na nákup a k doktorovi

14%

Nevím, neumím to odhadnout

13%