Optimisticky smutná rýmovačka
FOTO: autorka

Optimisticky smutná rýmovačka

1. 11. 2019

 

Říjen skončil.
Marná sláva,
to už se stává.
Něco končí,
něco začíná.

Život skončil.
Smutně mává,
kdo se loučívá.
Jeden skončí,
jiný začíná.

Báseň končí.
Bolí hlava,
to se mi stává.
Jednou skončí
vše, co začíná.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Je to tak a ne jinak
Jana Šenbergerová
Děkuji za reakce. :-) Je zajímavé, jak si každý vybere, asi podle svého založení, nebo momentálního naladění spíš to optimistické, nebo smutné. Já dávám přednost optimismu. Jednou prý na to dojedu. Ale to vím, proto se tím netrápím. :-)
Soňa Prachfeldová
Bude zima , bude mráz, ale slunce to je přece pořád v nás.
Marie Seitlová
Krásný říjen skončil, listopad už bude horší.
Marie Doušová
Dušičky útočí na naší mysl...Pěkné...
Hana Nováková
Jednoduše zrýmované a pěkné
Jana Kollinová
Dušičky ovlivní téměř každého. Nostalgické vzpomínky, ubývání denního světla, představa blížících se studených dnů, neúprosně tikající hodiny pána Času. Poezie je lékem na bolavou duši a šťasten ten, kdo pomocí veršů stírá slzy z tváří. Jano, děkuji.
Zuzana Pivcová
Každý z nás přijímá ten věčný koloběh po svém, možná má na to vliv situace, v jaké se právě nachází. Ne, že bych Ti to přála, ale jsem ráda, že i takový člověk s nadhledem jako Ty může cítit lehký, byť smířlivý smutek z odcházení. Díky.
Anna Potůčková
Rýmovačka zdařilá, zima již do toho praštila. Říjen je již v dáli za horami, listopad je ted mezi námi!
Marie Měchurová
Hezké ale smutné....už se těším na básničku o jaru...

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.