Zajímavosti letem světem

Zajímavosti letem světem

3. 11. 2019

Pro osvěžení paměti a tak trochu i pro rozšíření vědění jsem posbírala několik zajímavostí ze světa, které překvapily i mě, protože jsem o nich nikdy ani neslyšela, natož abych je uhádla. Uhádla jsem jen jednu, u druhé jsem věděla přibližně teplotu a to bylo asi vše.Tak si počtěte...

do roku 2015 byl v Japonsku nelegální tanec po půlnoci - no, to se mladí moc nepobavili, zkrátka jiný kraj, jiný mrav
v roce 2002 zemřelo v USA po útoku psem více lidí než za posledních 100 let po útoku žraloka na člověka – pes je takový, jak si ho vychová páníček
už jen 86 papoušků KAKAPO na světě je mezi ptáky neohroženějším druhem na zemi – no, člověče, styď se, to jsi to dopracoval, hlavně kolik chovatelů je má doma načerno....
do roku 1920 mělo Československo stejnou vlajku jako Polsko
na světě je jen jedna žena, která porodila 69 dětí, je z Ruska- miluji děti, patří k životu, ale tato je jen strojem na výrobu dětí a jaký to má smysl? Jak asi vypadala výchova?
víte, že když novorozenci pláčou, nemají slzy?
Mrtvé moře je tak slané, že dokonale zmate i naše chutě až tak, že ho vyhodnotíme jako hořké
každý osmý Američan byl nebo je zaměstnán u McDonald´s
v Rusku je o 9 milionů více žen jak mužů – tam se chlapi  mají, velký výběr - no???
průměrný automobil je poskládán z 12 000 dílů, vědět tak, kam je všechny umístit, to umí opravdu jen machři
21. července roku 1983 v místě VOSTOK v Antarktidě naměřili nejnižší teplotu na Zemi, a to -89 stupňů C – brr, jen aby nebyla doba ledová

Tak, kdo to vše znal? Nebo kdo znal alespoň polovinu? Tomu se sluší vyjádřit poklonu.

Hezký podzimní den, íčkaři....

Můj příběh
Hodnocení:
(5.1 b. / 8 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Zajímavosti zajímavé, pro mě skoro neznámé, tak o to zajímavější. Díky.
Soňa Prachfeldová
Díky, snad nezapomenu, věděla jsem o Rusce a o neslzach novorozence.
Jan Zelenka
Zajímavá statistika.
Dana Puchalská
Jo byla to rodička šílená. Už jsem o ní taky někde četla. Šmankote, ta rodina byla na hlavu.....
ivana kosťunová
To je opravdu neuvěřitelné. Ta neustále těhotná žena a velice potentní manžel. Co dělal, když řena byla indisponovaná ? Možná existují i další nepřiznaní potomci. :))
Elena Valeriánová
Pani Hano, je to zajímavé, ale znáte pořekadlo "matka je jistá, ale otec?"
Eva Mužíková
Zajímavé, ale až neuvěřitelné číslo--- chudáci děti, rodily se jako morčata a kde je láska mateřská?:(((((
Hana Nováková
Pro pani Ivanu K. - Paní Valentina žila v ruském městě Šuja se svým manželem Fjodorem. Ten byl také bezpochyby velmi plodným jedincem. Po Valentině měl totiž ještě druhou ženu, se kterou měl dalších 18 dětí. Zní to neuvěřitelně, ale Fjodor Vassilyev měl dohromady 87 dětí. Z nich přežilo 82 a i to je neskutečné číslo. Paní Valentina za svůj život prožila 27 porodů. Šestnáctkrát se jí narodila dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. To je z dostupných zdrojů - prostě továrna na děti, jinak to nelze nazvat
ivana kosťunová
Poklonu si nezasloužím, ale spoň jsem se trochu vzdělala. Těch 69 dětí- to mi přijde jako kachna. Když připustím, že rodila každý rok- reprodukční období ženy trvá dle mého odhadu tak 35 let ( pokud začala rodit v patnácti). Nebo je vrhala rovnou po čtyřech ?
Dana Puchalská
Děkuju za hodně zajímavý článek.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.