Patnáctá procházka - listopadová
Foto: autorka

Patnáctá procházka - listopadová

9. 11. 2019

V sobotu bylo nevlídně, chvílemi poprchávalo, tak jsem lenošila a nikam se netrmácela. V neděli sice nepršelo, ale sluníčko bylo za mraky a fučel vítr.

img-5158.jpg

Trenér zavelel, že jdeme...a šli jsme.

Bohumín je železniční uzel, koleje směřují do Čech, Polska a Slovenska.

img-5175-1.jpg

A jak tak jdeme podél kolejí směrem na Pudlov, uvidím za keři něco bílého.

img-5174-1.jpg

Činžovní dům naproti Kauflandu a farma???

img-5169-1.jpg

Prolezu houštím a zvědavě si prohlížím kozy a ovce.

img-5168.jpg

Nebo si ony prohlížejí mne?

img-5170-1.jpg

Poslední cvak a pokračujeme.

Na poli v Pudlově to vypadá jak v horroru Ptáci. Stovky černých ptáků sedí na hlíně, občas se v houfu zvednou a zase usedají. Fotím, ale tmaví ptáci na tmavé hlíně se fotograficky nevyjímají. Zkusím pohled vzhůru. Cvak, cvak, cvak...moc se nedaří, můj fotopřístroj pod mým velením neumí fotit pohyb, i když takovou funkci určitě má, ale já ji ještě nenašla.

img-5153.jpg

Při probírání politiky, uprchlíků v řeckých hotelích a plánů na další dny procházíme podzimní přírodou.

img-5148.jpg

Podzim je ale malíř!

 

 

img-5162-2.jpg

Vzadu vidíte protipovodňovou hráz. Zatím nás v případě záplav ochrání jen málo, protože stavba v Pudlově nepokračuje kvůli pěti usedlíkům, kteří si představovali, že když při výkupu pozemků budou zdržovat a budou žádat víc, tak zbohatnou. Nepovedlo se, mají být vyvlastněni.

img-5146.jpg

Tohle je Odra. Tohle je ta zrádná voda,  ta když se rozzlobí, hnedle ji máte v domě.
img-5147.jpg

A tohle už je Vrbické jezero. Město Bohumín se snaží, aby to byla lukrativní rekreační oblast, jsou zde boxy na kola, ohniště. Přiroda si ale letos umanula a vodu na koupání zničila sinicemi. Tak snad příští roky bude líp.

img-5144.jpg

Opuštíme jezero a míříme k vrbickému kostelu

img-5156-1.jpg

Filiální kostel svaté Kateřiny Alexandrijské a sv.Jakuba st. z roku 1911 byl  26.4.1945 vážně poškozen. Výbuch granátu zcela zničil tři vitráže v presbytáři

img-5167-1.jpg

Za kostelem je hřbitov plný květinových vzpomínek

img-5157-1.jpg

Bolí mě nožka a chtěla bych si sednout, ale nabízí se jen torzo lavičky

img-5154.jpg

Sním jabko a vracíme se domů.
Ó sladký domove, vyhřátý ústředním topením, kam nefouká a kde si udělám horký čaj

 

 

 

 

 

 

Soutěž Do stovky
Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Pohyb je život, když to jde, prima
Lidmila Nejedlá
Helenko, pěkná procházka, máš dobrého trenéra.
Jaroslava Handlová
Helčo, dobře, že nejen chodíš, ale také píšeš. Já chůzi provozuji denně, ale pak už nestíhám psát. Ty jsi nezmar, já mám co dohánět,musím také pokročit v psaní.
Jan Zelenka
Další cestovatelka. Helenko - pěkné!
Alena Tollarová
Každá procházka na čerstvém povětří je dobrá.
Zuzana Pivcová
Helenko, a co kdyby trenér nezavelel, šla bys také? :-D Pokud ne, byli bychom chudší o Tvé vyprávění se zajímavými fotkami.
Alena Vávrová
Líbí se mi, jak jdeš vytrvale k metě 100 km. Koukla jsem - tentokrát 8 km - to by bolela ne jedna, ale rovnou obě nohy i mě. Ale nesmím to zařeknout. Teď je to OK. Zrovna jsem se vrátila z procházky ;-), přestalo cedit.
Jitka Hašková
Hezký výlet Helčo.
Anna Potůčková
I to se stává, kdo chce moc, nemá nic! Věřím, že doma v teplíčku ti bylo určitě lépe, než venku pod deštovými kapkami.
Dana Puchalská
Moc pěkný výlet Helčo,je tam u vás hezky. Víš co mně zaujalo a hlava mi nebere? Myšlení těch 5 starousedlíků z Pudlova.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.