Loučení s mořem
Foto: autorka

Loučení s mořem

9. 11. 2019

Jdi uličkou úzkou,

až přijdeš.k moři,

nejlépe k večeru,

když západ hoří.

Hoří i srdce mé

a duše tiše pláče,

jsem jako v objetí

hazardního hráče.

Už nepřijedu, lásko,

a ruším smlouvu naši,

ta myšlenka mě

neustále straší.

Prostě už to nejde,

i když mě to bolí,

tak ti aspoň posílám

z očí trochu soli.

Snad přidáš ji k té své

a budem spolu zase,

při tom tiše rozjímat

v celé mořské kráse.

Jdu uličkou úzkou,

dál po prázdné pláži,

dříve, než se probudím

s hlavou na polštáři.

 

 V

 

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Hezká básnička, můžeš vzpomínat, vyprávět, malovat...to není nejsmutnější loučení, moře tu bude stále.
Alena Vávrová
Jitu, při čtení tvých veršů jsem si nemohla nevzpomenout na báseň A.S. Puškina "K moři". To je také jedno velké vyznání a těžké loučení s mořem. Možná ji také znáš. I Zuzka ji jednou zmínila v nějakém svém článku o moři.
Jitka Chodorová
Děkuji děvčata za komentáře, jen bych chtěla napsat, že smutek se už vytrácí, a mění se na nostalgii. Naposledy jsme byli s mužem u moře v r.2011, sice jsem se s ním rozloučila, ale současně si vždy říkám" za rok se vrátím, vrátím se zas". To jsem ještě netušila, že to bylo naposledy. Nemoci mého manžela, ale i moje zdravotní problémy nám to prostě nedovolují.
Anna Potůčková
Krásná básen ale smutná! Ale radost i smutek patří k našim životům stejně jako záře slunce či nebe s mráčky!
Soňa Prachfeldová
Krásné, melancholické.
Eva Mužíková
Jitko, to je krásná básnička. Opravdu se Ti povedla. Úplně Tě vidím, jak po té pláži kráčíš......
Zuzana Pivcová
Jituš, svým rozloučením s Albánií jsem se vlastně rozloučila i s mořem. Ale vím, že Tvá láska k němu byla daleko silnější než moje. Napsala jsi to víc než krásně. Moře v Tvém srdci zůstane stále.
Dana Puchalská
To je krásná báseň, i když dost smutná. Ale i ten smutek patří k našim životům.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.