Listopad

Listopad

1. 11. 2012

Vstoupil v noci bez optání,
nevlídný a uplakaný,
kalendář dal povolení,
prý tu může pobýt s námi.

Mlhou pěkně zahalený,
spadlým listím ozdobený,
s Martinem je domluvený,
vínem bude omámený.

Nikdo o něj nestojí tu,
přesto tu má svoje práva.
Dušičky i revoluci,
také první sníh nám dává.

A tak vítej jedenáctý,
nemůžem tě obejít,
tak se teda pokusíme,
v dobrém s tebou domluvit. 

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Soňa Prachfeldová
Jitko, teprve dnes jsem objevila listopad a je to tak, máš pravdu,domlouváme se s ním v dobrém.
Jana Šenbergerová
Já si ji přečetla až dnes a mohu jen souhlasit, protože i mně se moc líbí listopad ve tvém pojetí, Jitko.
Olga Štolbová
Jitko,ta se ti povedla a je v ní všechno co k listopadu patří.Dík
Nina Šachová
Dneska vzpomínáme na své drahé zemřelé a Váš Listopad jsem si několikrát přečetla jako krásnou kulisu k tomu rozjímání. Díky.
Zuzana Pivcová
Ty bys mohla napsat o každém měsíci, o každém přírodním jevu, o každém pocitu, protože Ty máš na to opravdu vnímavý citový talent.
Marie Bartošová
Vida, i jedenáctý může být vítaný. A martinské víno určitě!
Jiří Libánský
Další podzimní náladové téma. Toto nostalgií nerozbředlé veršování nám nepřináší žádné fatální poselství. Jen je odpovědí na básně o těšení se na jaro. Prostě i listopad je měsíc, který do kalendáře patří a má i v našem životě svůj význam. Tak si ho co nejlépe prožijeme.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.