Leží malé pacholátko
Foto: autorka - dřevořezby v muzeu Špejchar ve Spáleném Poříčí

Leží malé pacholátko

29. 11. 2019

Vánoce vtrhly do obchodních domů a nákupních center. Už je to tady. Až do Štědrého dne budeme při nakupování poslouchat koledy a vánoční písničky. Jestli je to v prvních dnech docela milé, s přibývajícími dny už to otravuje, až už ty odrhovačky začínáte nenávidět.

Při sobotní návštěvě jednoho obchodního centra jsem za zvuků Hej, mistře, vstaň bystře... pospíchala na onu místnost. Povedlo se, mistře!  I v okachličkované místnůstce písnička zněla. Jestli byste po jejím skončení očekávali následující koledu, jste vedle jako jedle. Jak se tak usadím a spustím stavidla, ozval se hurónský chlapský smích. Hrklo ve mně jak v pendlovkách, odkud mé konání ten chlap pozoruje? Tentokrát jsem, mistře, vyskočila opravdu bystře. Spuštěné kalhoty ale netušily, že budu chtít utíkat, a nenechaly mne udělat ani krok, ani půlkrok, ani pidikrůček. Místo úprku jsem se svalila na zem jak pytel brambor a hlavou jsem narazila do dveří. Najednou bylo po Vánocích a v mé hlavičce už jiskřily hvězdičky silvestrovského ohňostroje.

Smích ustal a nějaká přiblblá reklama mi sdělovala, že se budu taky tak smát, až si koupím to či ono. Ano, jsem potěšena, že mne nikdo nešmíroval, že je to jen praštěná reklama, kvůli které jsem teď praštěná taky. Už méně jsem potěšena, že při tom úleku jsem jaksi nestačila zastavit kohoutek, takže se pode mnou začal tvořit malý rybníček. K dovršení se začala malou místnůstkou linout další koleda zcela vystihující mou situaci: V městečku Betlémě, v jesličkách na slámě, leží malé pacholátko na zimě...

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Mirek Hahn
:-) ..
Soňa Prachfeldová
Tedy to je zážitek k počurání :-)
Marie Seitlová
Helo, super. Co ty všechno nezažiješ a ještě to vtipně napíšeš.
Jitka Hašková
S tebou se člověk vždycky pobaví. Díky.
ivana kosťunová
I když vás podezřívám, že jste si větší část povídání vyfabulovala, velmi mě pobavilo. A je to výborně napsané. Moc se mi to líbí.
Dana Puchalská
Super, pobavila jsem se. :-) :-) Nejdřív jsem si myslela, že jsi zdrhla na pánské záchody. Helčo, jak já Ti rozumím.
Zuzana Pivcová
Helenko, oceňuji Tvou upřímnost, s jakou jsi zde svůj zážitek podala. V nákupním centru na Chodově jsem také na toaletách zvyklá na linoucí se hudbu a reklamy, ale naštěstí ještě v celkem decentním balení.

Zpět na homepage Zpět na článek