Pojďte se mnou do Betlémské kaple na betlémy
FOTO: autorka

Pojďte se mnou do Betlémské kaple na betlémy

19. 12. 2019

Musím do Prahy pro úřední papír. Ale na kdy .Moc volných termínů pro vyzvednutí není.

Podařilo se a počasí mi přeje. Pro jistotu volím pomoc aplikace MAPY a dorazila jsem do cíle Zbývalo mi dost času na prohlídku několika pražských míst. Zabrousila jsem k orloji, ten byl zalitý sluncem a foto se moc nedařilo. Pomyslně zamávala do okna redakce a prošla až k Betlémské kapli. Výstavu betlémů si nemohu nechat ujít. A tak po schodišti scházím do podzemí a už na mne dýchá vánoční atmosféra. Betlémy všech velikostí a snad ze všech možných materiálů. Perníkové, dřevěné, kamenné, ale i plstěné. Snad nejvíce mne upoutal Betlém slavných. Poznávám Švejka, Laurela a Hardyho, Charlie Chaplina, ale i Komenského, Boženu Němcovou a jiné  Pojďte se podívat na několik betlémů, jen těžko vybírám "jen několik“. Krásné jsou všechny. Myslím betlémy, moje fotky jsou jen momentky z mobilu.

Prohlédnuto, nafoceno a pokračuji dál. Hned po pár metrech od východu z kaple potkávám Věru. Téměř jednohlasně se zdravíme, prohodíme pár slov a jdeme každá svým směrem. Došla jsem až do Muzea Karlova mostu ,kde hned před vchodem stály krásné slaměné postavičky z betléma. Proti vchodu už mne vítá rybí betlém a v hlavní chodbě mnoho postaviček, zvířat a svatá rodina, také vše ze slámy. Jsou zde i jiné betlémy a malá kavárnička.

Ohřála jsem se, prohlédla si muzeum, ještě projít staroměstské tržiště a hurá na vlak domů.

Všem přeji v klidu a pohodě prožitý advent i vánoční čas a hodně zdraví.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(4.9 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Novotná
Děkuji za komentáře. Opravdu bylo na co koukat.
Alena Tollarová
To je betlémů! Hotová přehlídka. Já jsem se byla v úterý v Praze podívat na výstavu betlémů v Senátu, ale ta je mnohem skromnější.
Jana Šenbergerová
Díky! U nás dnes vítr o síle orkánu a tady taková nádherná předvánoční pohoda. Je neuvěřitelné z čeho a jak dovedou lidé vytvořit betlémy.
Soňa Prachfeldová
Krásné Maruško.
Dana Kolářová
Maru, nápodobně a díky za foto betlémy.
Marie Seitlová
Maruško, díky, že jsi mě provedla výstavou. Máš krásné fotky.
Miluše Hasenohrlová
Marie,krásné betlémy.Mám je ráda,tolik různě zhotovených.Zaujal mě Rybí betlém.V Betlémské kapli jsem byla jen jednou,na promoci mé dcery,před sedmi lety.
Zuzana Pivcová
Chodíme tam každoročně a 25. 12. tam snad bude hrát Marcelina učitelka na varhany (tedy učí ji na varhany, sama bude hrát na něco starého). :-D
Jitka Hašková
Marie díky, Tam chodím každý rok, chystám se tam zítra.
Hana Nováková
Děkuji za krásný článek a moc hezké foto. Betlémy mám moc ráda.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%