Vánoce za starých časů - tradiční vánoční výstava v Botanické zahradě UK Na Slupi v Praze
Foto: autorka

Vánoce za starých časů - tradiční vánoční výstava v Botanické zahradě UK Na Slupi v Praze

23. 12. 2019

Každý rok chodím s kamarádkami z Mělníka na vánoční výstavy, většinou až 27.12. Letos si děvčata vzpomněla, že půjdeme dříve, a to už 20.12., v pátek. Navštívily jsme samozřejmě výstavu v Betlémské kapli, která je úžasná a hodně se o ní píše. Mě však každý rok více láká výstava v Botanické zahradě Na Slupi, která je vždy více staročeská  a člověk tam vidí hodně věcí, které zná z domova, ale i ozdoby z neobvyklých věcí. Letos mě velmi zaujaly ozdoby na vybělených listech Hakey královské, i na listech dubových. Vystaven je také unikátní, vyřezávaný betlém z roku 1912 se 170 figurami.

Výstava je otevřena denně od 29.11.2019 do 1.1.2020 od 10 do 17:00. Vstupné 60 Kč, snížené 50 Kč. Na příští rok organizátooři připravují výstavu "Vánoce na starém tržišti". Další informace na www.vanocni-vystava.cz.

Informace jsem čerpala z letáčku, který jsem dostala na výstavě. Fotografie jsou moje.

Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Várošová
Jitko,zajímavá výstava.Děkuji.
Hana Nováková
Krásná výstava
Hana Rypáčková
Paráda...
Marie Novotná
Tomu říkám krása. Nikdy jsem tam nebyla. Díky za foto.
Zuzana Pivcová
Jitko, se sestrou navštěvujeme každoročně stejná místa s výstavami, a tady jsme ještě nebyly. Je to dobrý tip, děkuji.
Naděžda Špásová
Jitko, vypadá to na krásnou výstavu. :-)
Danka Rotyková
Jitko, úplně jste mne naladila. Díky !
Věra Ježková
Jitko, to je nádhera. Už jsem tam několik let nebyla. Díky moc. :-)
Anna Potůčková
Jitko moc hezké fotografie dle nichž soudím, že to byla také stejně hezká výstava. A pamatuji si, že jsme doma jako malé děti měli ty obrázky na perník a byly moc hezké - myslím, že i dnes by se úspěšně prodávaly. Byly takové lesklé a opravdu moc líbivé!
Dana Puchalská
Jitko, je to nádherná výstava. Děkuju.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 19. týden

V pátek 10. května startuje Mistrovství světa v hokeji, jehož pořadatelem je Česká republika. Vědomostní kvíz se tedy bude tento týden věnovat hokeji.