Copak jsem to asi vyfotila?  Odhalení
Fotografie :autorka

Copak jsem to asi vyfotila? Odhalení

13. 1. 2020

Jak jsem slíbila, tak činím.

Ono cosi byly plody mučenky. 

Jak je mnohým známo, mučenek je opravdu veliké množství. Ovšem k jídlu se hodí jen druhy dva. Bohužel u nás se mučenka dá pěstovat pouze pro okrasu.

Je pravdou, že když jsem je viděla na trhu v cizině, byly skutečně větší. 

Konkrétně tato varianta se jmenuje Mučenka(latinsky Passiflora). Také se jí říká jedlá. Někdo jí zná pod názvem maracuja. 

 

Děkuji všem, kteří hádali. 

P. S. Zápalky jsem do krabice pro porovnání dát nemohla, to by mě prodavač asi vyhodil.  

 

 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Věra Ježková
Danko, bude mi ctí a potěšením. :-)
Jana Šenbergerová
Zmýlila jsem se ve svém hádání. I když mučenku znám jako květinu i ovoce, takhle jsem ji ještě neviděla. Dobrá hádanka. :-)
Dana Puchalská
Věrko, to je hezký, takhle mi ještě nikdo neřekl. :-) :-) :-) Dám si to do notesu a budu z toho mít značku. Ano?
Věra Ježková
Danko, ty jsi taky mučenka, hádanková. Ještěže jsem nehádala. Až doteď jsem netušila, že něco takového existuje. :-)
Hana Nováková
Dano, to se vám zase povedlo, tak jak už jsem psala, máte dar na hádanky. Pokračujte, dodáte všednímu dni trochu soutěživosti...
Eva Mužíková
Danko chyba, velká chyba, ty zápalky Ti těžko odpustím:((((
Zuzana Pivcová
Vím, že byl třeba džus s příchutí maracuji. A nedávno jsem si koupila kapsle melatoninu, k němuž je dle informace přidána mučenka a nějaké vitamíny B. Takže aspoň vím, co to je.
Zdenka Soukupová
A je po medaili. Tipovala jsem olovy nebo trnky.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.