Dveře ke štěstí
Ilustrační foto :pixabay. com

Dveře ke štěstí

18. 1. 2020

Pár střípků stříbrných,

barevné korále,

milostná písmenka

vyrytá ve skále.

A cesta ke dveřím,

ke dveřím ke štěstí,

otázka odvěká

na zpustlém náměstí.

Milostná vzplanutí

na tichém nábřeží,

které se marně ptá,

komu tok náleží.

A řeka, plyne dál,

cesty své neřeší,

tak někdy mine i

ztráty a nálezy.

Já stále hledám klíč

od dveří ke štěstí,

a tak se ocitám

na mylném rozcestí.

Třpytivé korálky

a střípky slepené,

jsou jako polibky

jinými kradené.

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Tak, kdo chcete, přečtěte si pro zajímavost a pousmání články obou (nezávisle) o moři, které vyšly hned v létě 2012. Najdete je, když zalistujete až na začátek článků. Jitka má Moře, já Není moře jako moře. :-D
Jitka Chodorová
Děkuji všem za milé komentáře, ale nesouhlasím, moje veršování má k dokonalosti Zuzčiných básní daleko. Je ale příjemné takové komentáře číst.
Jaroslava Handlová
Krásné! Taky mám pocit, že stopy básní Zuzky a Jitky se ubírají podobným směrem. Jejich otisk zde zůstane.
Jan Zelenka
Tvé básně, Jitko, jsou myšlenkově hluboké a procítěné. Moc pěkné!
Danka Rotyková
Taky mám pocit, že tahle paní Jitka se náramně podobá svým uměním paní Zuzce. Škoda jen, že tu nevidím Jitky fotku. Když se mi nějaký příspěvek moc líbí, podívám se ráda na fotku autora.
Zuzana Pivcová
Jituš, odpověď: Ode mě to není žádná póza, aby mě někdo přemlouval. Studnice nápadů pozvolna vysychá a není mi to líto. :-D
Anna Potůčková
Já si myslím, že ten klíč ke štěstí hledám celoživotně. Moc hezká básen!
Marie Seitlová
Opět krásná báseň, +*****.
Elena Valeriánová
Na naší vernisáži jsme si s Janou Š. povídaly a shodly jsme se na tom, že tvé básně, Jitko, jsou nádherné. Z podobného ranečku jako Zuzčiny a je tu další tvoje básnička a zase libozvučná a hladící po duši. Děkuji.
Jana Šenbergerová
Vy dvě, Jitko a Zuzko, vy jste musely být kdysi dvojčata. Z veršů vás obou mám velmi podobné pocity. Těšte nás svými verši dál co nejdéle. Hýčkejte své Múzy, dokud jsou ve vaší blízkosti.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...