Šance
Foto: autorka

Šance

18. 1. 2020

V letech 1964 – 1969 byla v Beskydech na horním toku Ostravice vybudována přehradní nádrž. Pojmenována je podle vrchu Šance /756 m n.m./, který se nachází na levém břehu přehrady v blízkosti hráze. Při stavbě přehrady byla zatopena část obce Staré Hamry a zrušena železniční trať v úseku Ostravice – Bílá.

Přehrada je zásobárnou pitné vody pro Ostravsko, slouží jako hydroelektrárna a zadržuje vodu při povodních. Nádrž podléhá hygienické ochraně a koupání i jiné sportovní aktivity jsou v ní zakázány.

V letech 2015 – 2018 proběhla rozsáhlá a zdařilá rekonstrukce přehrady. Byla mezi sedmnácti stavbami nominovanými na titul Stavba roku 2019. Pro obdivovatele umu projektantů a stavbařů připojuji odkaz:  http://infocentrumostravice.cz/detail_zaznamu.php?id=123

 Jak to sluší přehradě v novém kabátě, můžete vidět na fotografiích, které jsem pořídila koncem října roku 2019.

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5.3 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Aničko děkuji za zajímavý článek, nádherné fotky.
Dana Puchalská
Aničko, až dneska jsem se pořádně podívala na Tvůj článek. A musím napsat jedno slovo..... NÁDHERA.
Libor Farský
Bezva. Aničko, děkuji za upozornění.
Hana Nováková
Aničko, díky za seznámení, viděla jsem několik videí z dronů, které byly nádherné a k tomu i tyto fotky - nádhera

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.