2020 je rokem Kovové krysy
Ilustrační foto: pinterest.com

2020 je rokem Kovové krysy

20. 1. 2020

Z prastaré čínské astrologie vzešel před mnoha léty čínský horoskop. Má 12 různých zvířecích znamení, jejichž nadvláda se obměňuje vždy po roce. V roce 2020 nad námi bude bdít znamení Krysy. Čeká nás tedy rok Kovové krysy. Ten začne 25. ledna 2020 a skončí 11. února 2021. Poté bude následovat rok kovového Buvola.

Základními prvky, které patří k čínské astrologii, jsou: voda, země, oheň a kov. Každý prvek má svůj význam a svoji symboliku. V kombinaci s 12 zvířecími znameními tak vzniká celkem 60 různých charakteristik osob, jež se pod vládou daného prvku a znamení narodily.

Letošní rok se ponese ve znamení nových příležitostí. Celý rok Kovové krysy bude protkán změnami a doslova nezůstane kámen na kameni.Štěstí bude přát jen aktivním a činorodým jedincům, pasivita tedy rozhodně nebude v kurzu.

Lidé narození ve znamení Kovové krysy jsou silnější a odhodlanější než narození jako jiné krysy. Mohou být přímí a nekompromisní. Jsou velmi vášniví a emočně prudcí. Mezi jejich negativa patří závistivost a sobeckost. Jsou přirozenými vůdci, i přes překážky se ženou za stanoveným cílem. Naopak mezi dobré vlastnosti patří soutěživost, ctižádostivost a schopnost na sobě pracovat.

Říká se, že lidé narození v tomto znamení, jsou tzv. hromaditelé. Často naplní svůj příbytek harampádím, kterého se dokáží velmi rychle zbavit...... aby opět mohli hromadit. A běda tomu, kdo by chtěl Kryse něco vzít. Tomu ukáže svou bojovou podstatu.

Proto se tito lidé velmi uplatní na pozicích úředníků, kontrolorů, skladníků, prostě tam, kde jsou zásoby, které je potřeba spravovat a přijmout za své.

Závěrem bych chtěla podotknout, že nejsme ale loutkou osudu. Jsme spolutvůrci života a naší duchovní silou se posouváme a mísíme vodu v naší řece osudu, Rok Krysy je v tomto ohledu obdobím aktivním a energičtějším, než uplynulý rok Vepře.

A tak, kdo z Vás je narozen v tomto znamení - teď v roce 1960 -,  přeji hodně aktivního života a úspěchů. Což přeji i ostatním znamením.

Podkladem pro napsání tohoto příspěvku byly některé údaje z internetových článků týkajících se čínských horoskopů..

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Přestože nepatřím k lidem soutěživým ve smyslu být lepší než někdo jiný, ani ke ctižádostivým, dočetla jsem se, že pro mé znamení Kance je rok 2020 ve znamení Kovové krysy rokem s příznivými Hvězdami. Ta první, zvaná Květ Broskvoně přináší přízeň od mně blízkých lidí, druhá pak, s názvem Slunce, slibuje pomoc a podporu převážně od mužů. Jarmilo, díky tobě jsem si to ujasnila. Kanec = Vepř. Když jsem se poprvé dověděla, že jsem se narodila v tomto znamení, nesla jsem to celkem nelibě, ale čím jsem starší, tím víc se mi líbí. :-) Všem znamením, nejen Kovové Kryse přeji takový rok, jaký jim bude nejvíce vyhovovat nejen pro jejich spokojenost, ale i schopnost pracovat na sobě. :-)
Dana Puchalská
Jdu nastudovat onen čínský horoskop. Jsem na to víc než zvědavá. Díky za článek.
Naděžda Špásová
Horoskop už jsem si přečetla jsem had a zadaná, takže nic. Navíc nejsem ročník 1960.
Hana Nováková
zajímavý článek o čínské astrologii, já jsem od narození lev - spíš lvice, no dnes už je to jen v mém znaku, ale v mládí jsem to dokonale splňovala
Zdenka Soukupová
Nejsem ročník 1960, tak asi nejsem ani kovová krysa. I tak jsem optimista a doufám, že bude letos dobrý rok. Přeju to všem.
ivana kosťunová
Šedesát charakteristik osob je určitě přesnějších, než 12 znamení horoskopu, které známe my. Doufám, že kovová krysa nás posune někam dál a správným směrem.
Anna Potůčková
Čtu horoskopy, čtu je ráda, ale nějak jim nevěřím a pokud něco vyjde, tak to vnímám spíše jako náhodu. Jinak v r.1960 se narodil můj manžel. A že by hromadil se nedá vůbec říci. Spíše naopak, když něco koupím, tak má průpovídku, že zase přibude zbytečnost :-)
Věra Ježková
Jarmilko, podle méně komplikovaného čínského horoskopu jsem kůň, což na mě téměř vůbec nesedí. Jiné ale dost, třeba indiánský, keltský nebo cikánský. A náš běžný rovněž. Samozřejmě je třeba brát vše s rezervou; bláboly v podobě denních horoskopů nečtu. Díky za zajímavý článek. :-)
Zuzana Pivcová
Horoskopy obecně mám ráda, nemyslím takové ty obecné z bulváru. Změny a rozboření starých struktur, aby nezůstal kámen na kameni, se dá chápat tak i tak. Tak si budeme přát, aby to byly změny pozitivní, k čemuž může přispět každý z nás.

Zpět na homepage Zpět na článek