Účesy pro jemné vlasy a každý věk
Ilustrační foto: ingimage.com a pinterest.com

Účesy pro jemné vlasy a každý věk

28. 1. 2020

Mám jemné vlasy, žádný účes mi nedrží. Čím jsem starší, tím mám vlasů méně a jejich kvalita je horší. To jsou častá slova zralých žen. Tak dost. Podstatou je kvalitní střih. Když bude, nářky nad kvalitou skončí.

Čím je žena starší, tím častěji přemýšlí nad tím, zda je účes, který nosí, ten pravý. Faktem je, že žen, které mají i ve vyšším věku kvalitní hustou hřívu, je méně než těch, které mají vlasy jemné, prořídlé, často takzvaně polétavé. Než na ně stříkat litry laku a dalších přípravků nebo trávit hodiny na natáčkách, je často lepší udělat radikální střih. Neplatí totiž tvrzení, že k jemným vlasům se krátký střih nehodí.

Pokud kadeřnice umí opravdu dobře stříhat, pak je velmi častým výsledkem, že i nekvalitní či jemné vlasy v krátké délce vypadají lépe a jsou nenáročné na údržbu.

Problémem je, že mnohé ženy se obávají přijít do kadeřnictví s obrázkem, s fotografií nějaké dámy, která má účes, jenž se jim líbí. Přece nebudu jako malá holka nosit do kadeřnictví fotku nějaké herečky, říkají si. Škoda. Většina kadeřnic tvrdí, že jsou velmi rády, když klientka přinese obrázky. Mají jasno, mohou říct: Ano, to bude vašim vlasům svědčit. Nebo naopak: Nezlobte se, ale myslím, že z vašich vlasů nikdy takový účes nevytvoříme, máte je prostě úplně jiné, než jsou ty na obrázku. Ale tak by to přece mělo být.

Tvorba účesu je proces, vlastně umění. Složitá věc, jejímž výsledkem by ale naopak měl být účes jednoduchý, přirozený, na údržbu nenáročný.

Tak tady je inspirace, že takové opravdu existují a dají se vyrobit i z vlasů jemných, ne příliš hustých. Ano, jsou hodně krátké, málokterá žena si na ně troufne. Ale většina z těch, která si troufla, pak na ně nedá dopustit.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
olga skopanova
A co takhle účes pro vlasy vlnité, krepaté a husté? Byl by nějaký v portfoliu?
Jana Šimonová
Mám jemné vlasy, nekvalitní, a to po celý svůj život. Tenhle účes nosím už nějaký ten rok a nosím offinu, někdy na pěšinku, někdy frajerskou vlnku nad čelem, někdy kolem uší vce vystříhám, někdy delší a jindy kratší kotlety. Stříhám se sama, protož ejsem nebyla spokojená s výkony profesionálek a doma jsem si pak vždy účes dolaďovala. Někdy si vlasy zesvětluji, někdy došmrncám barevnými tužidly, nejlépe dvou barev, ať vypadám dobře potřeštěně. Nedoporučuji lak na vlasy, nedoporučuji suchý šampón. Co je ale naprosto super a bez čeho se neobejdu, to je silné gelové tužidlo. Pak stačí vlasy jen provlhčit mokrými prsty a hřebenem načepýřit. Účes vydrží celý den. Ráno to zopakuji a je to pořád tak jako tady na obrázcích. Co dva týdny doma přistřihnu offinku, případne kolem úší, každý měsíc přistřihnu konečky, aby se vlasy lépe ovládaly. Opravdu tohle je účes pro mě. A fakt se to s tím tužidlem udržuje parádně a bez námahy.
Věra Halátová
Mám jemné vlasy a nemám je husté. Takový účes mi kadeřnice vytvoří, ale vydrží mi max. jeden den a jednu noc. Nejsem filmová star ani divadelní diva, takže účes mi nemůže denně moje kadeřnice udržovat.
Naděžda Špásová
Na takové účesy musí být kulatá hlava a hodně vlasů. Ani jedno nevlastním, takže mám peška. Bez laku na vlasy a tupíráku se neobejdu. Filmové hvězdy nejsou pro mně to pravé.
Dana Puchalská
Souhlasím jak s Ivanou, Dankou,Irenou i Danou. Tyhle účesy jsou pro ženy s pevnými a hustými vlasy. Jinak by musely ženy spát v sedě, aby jim účes vydržel i další den.
Dana Hošková
Mám jemné a nepříliš husté vlasy. Nosím je nakrátko, ale bez tužidla a laku nemůžu vylézt ven. Stačí, když za fouká vítr, a každý vlas jde jinam.
ivana kosťunová
Souhlasím- je to jeden typ sestřihu dotvořený tužidlem a lakem- tedy nic pro jemné vlasy, žádná variabilita.
Irena Mertová
Myslím si to samé, co Danka. Taky mám jemné vlasy a od kadeřnice vypadám dobře. Ale jen ten první den...
Danka Rotyková
Jsem přesně typ s jemnými polétavými vlasy, takže jsem se moc těšila na účesy na fotkách. Ale zdá se mi, že ty dámy jsou čerstvě od kadeřníka, s dávkou tužící pěny a také laku na vlasy. Jinak by vlasy prostě takhle nedržely. A nebo ty dámy mají vlasy silnější, které neplyhnou a nepoletují. Nevím, třeba se pletu.

Zpět na homepage Zpět na článek