S věčnou proměnou
Ilustrační foto :pixabay. com

S věčnou proměnou

29. 1. 2020

Ne, láska není prokletá,
ona jen tiše odkvétá,
usíná s hlavou skloněnou,
spojená s věčnou proměnou.

Ta láska křehká bývala,
v duši své city skrývala,
potom však jednou rozkvetla
a v poutech snů se zapletla.

Hořely květy rozvité,
mizely vztahy složité,
v žáru se touhy škvařily
a viny radost zmařily.

Co zbylo z lásky poupěte,
čas nové květy uhněte,
a zase všechno začíná,
láká nás lásky vidina.

Moje poezie
Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Květuše Pinkasová
Láska mívá asi hodně tváří a moc hezké vyjádření různých stadií od vzniku, průběhu, někdy k zániku ... a po čase lákající vidina
Elena Valeriánová
*****
Blanka Macháčková
Nikdy nevím "co tím chtěl básník říci". Pro mě je důležité, co z té básně slyším. A já slyším, že ač je láska lety jiná, je věčná.
Hana Šimková
Hurá, Zuzanko už jsi se dostala z letargie a díváš se s nadějí jak přichází nová láska
Věra Ježková
Zuzko, neustále mne překvapuješ neotřelými obraty a slovními spojeními.
Eva Mužíková
Moc pěkné ********
Jaroslava Handlová
Hm, skvělé a věčné!!!
Zdenka Soukupová
Ve škole jsem nikdy neměla ráda básničky a hlavně dotaz učitele: Co tím chtěl básník říci? Protože jsem to nikdy nevěděla. Ale u básniček Zuzany myslím, že vím. Proto se mi moc líbí.
Hana Nováková
Každá žena má vidiu lásky na celý život. Ta se během života mění, jak se mění lidé, ale bez ní a bez touhy po ní se nedá žít. Chválím lásky čas a vaši báseň, díky Zuzko
Anna Potůčková
Co dodat? Opět krásná poezie, jako už u Tebe tolikrát! Slova chvály se už stále jen opakují!

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 18. týden

Tento týden budou otázky v kvízu na téma "Psi". Protože je mezi vámi, čtenáři, mnoho pejskařů, jistě si s otázkami snadno poradíte...