Stýskání

Stýskání

30. 1. 2020

Slzy kanoucí po tvářích

a ruce složené v klíně,

svíčka, jež pokoj ozáří,

čas vlekoucí se tak líně.

 

Nikdo jí není nablízku,

myšlenky jen tak těkají,

adresy mizí z notýsku,

zavolá někdo dneska jí?

 

Ze stesku usne na chvíli,

z křesla pak zvedne se stěží;

co smutek dnes jí rozptýlí?

Všimne si, že venku sněží.

 

Utře čistý stůl v kuchyni,

pláč rozechvěje ramena,

jen sklenku dá si Martini;

pro koho něco znamená?

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Věruško milá, co nejdříve Ti vyfotím má roztomilá nová jehňátka, to Ti určitě navodí hezké pocity. Jen co budu mít opravený PC, abych je z foťáku dostal na Foto dne. ♥♥♥♥♥
Věra Ježková
Děkuji podruhé- :-)
Irena Mertová
Popsala jsi náladu tak hezky, jako bys namalovala krásný starý obraz (takový ten s tím šerosvitem :-) )
Marie Doušová
Krásně vyjádřené city smutku .
Marie Seitlová
Smutná báseň o osamění. Je třeba si najít přátele, aktivitu a nesedět sama doma. Věrko, vím, že to není o tobě.
Elena Valeriánová
Smutné přesmutné verše, plné bolu a beznaděje. Mnohdy je takový osud, když adresy mizí z notýsku a život se vleče v osamění. Citlivě napsáno.
Jitka Caklová
Už je to dávno, co slzy stékaly mi po tvářích a smutek dávno je ten tam. Mám ráda život v barvách veselých, ani ruce do klína neskládám. Plamen svíčky prohřívá mi duši a v očích odráží se jiskřičky, já na smutek nemám čas, mám ve své blízkosti dobré lidičky. Večer usínám v blaženosti, ač jméno mé Blažena není a noc plná krásných snů, se v krásné jitro změní ♥
Věra Ježková
Zuzko, já vím. Měla jsem na mysli tvou otázku, kde je vlastní aktivita. :-)
Zuzana Pivcová
Já osobně jsem báseň nevnímala jako Tvůj portrét. Není to tak ani u mých dosavadních veršů. :-D
Věra Ježková
Moc vám děkuji. :-) Zuzko a další, báseň vyjadřuje pocity osamělé ženy za jednoho podvečera. Momentální smutek. Aktivita se dostaví třeba druhý den. V žádném případě to neznamená, že já jsem osamělá nebo permanentně smutná. I když i mně se někdy stýská, asi jako každému. Hani Š, mile jste mne překvapila.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

14%