Melodie květů
Ilustrační foto :pixabay. com

Melodie květů

1. 2. 2020

Slyšíš tu melodii květů

ještě nerozkvetlých,

tu sílu probouzení

z krásy do krásy?

Slyšíš tu píseň růží

ještě nerozvitých,

tu vůni, která omámí

šarmem bělovlasých?

Slyšíš tu melodii zahrad

již plně rozkvetlých,

písničku jara i léta,

na půvab  kladné ohlasy?

Slyšíš ten koncert ptačí,

ve květech zahradních,

co hladí tě jak balzám

ve verších věhlasných.

 

 

Moje poezie
Hodnocení:
(5 b. / 12 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jitka Chodorová
I Vám Jano děkuji za komentář, a jen potvrzuji, že skutečně jsem srovnávala rozvité květy se šarmem starších lidí, slovo bělovlasých však souvisí i s fotkou bílých tulipánů, kterou k mé básni dodala redakci, a tím jí děkuji.
Jana Kollinová
Báseň je krásná. Při přečtení verše "šarmem bělovlasých" jsem se nevědomky odpoutala od bělostného půvabu květů a vybavil se mi šarm bělovlasých žen a mužů a ponořila se do vzpomínek. Děkuji! :-)
Jitka Chodorová
Děvčata, moc děkuji za milé komentáře.
Soňa Prachfeldová
Jitko je to krásné, krásné je , co vše člověk umí, co se v něm skrývá a občas se podělí s druhými. Díky.
Elena Valeriánová
Opravdu jara vábení, ale já volám ještě ne! Po pořádné zimě, jaro chutná tak sladce.
Anna Potůčková
Jarní volání …….Už aby jaro přišlo a melodie květů byla slyšitelná! Moc hezká poezie!
Hana Nováková
Krásné vábení jara
Dana Puchalská
Moc krásné.
Jitka Caklová
Láska, krása, naděje a vše bez podmínek. Krásné Jitko ♥
Zuzana Pivcová
Kdo má ten dar a chce, slyší. Ne každý však má dar tak krásně to vyjádřit. Díky, Jituš.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.